Festyn w Chłopowie - Integracja na całego!

24 sierpnia 2019 r. był dla mieszkańców Chłopowa dniem pełnym wrażeń i pozytywnych emocji. A to za sprawą festynu pn. „Integracja, sport i rekreacja nad wodą – by żyło się lepiej”, zorganizowanego przez Radnych Gminy Krzęcin: Małgorzatę Matuszak i Grzegorza Knerę, Sołtysa Patrycję Tułazę i Radę Sołecką w osobach: Paulina Nowak, Małgorzata Winnicka i Tomasz Trzciński, a także niedawno powstałe, ale już jakże prężnie działające Koło Gospodyń Wiejskich w Chłopowie z przewodniczącą Leonardą Papiernik na czele.

czytaj więcej

RAJD 111 JEZIOR

Miłośników motoryzacji i rajdów samochodowych zapraszamy do Strefy Kibica w Rakowie w niedzielę 25 sierpnia 2019 r. w godz. 10-15.00, gdzie będzie można śledzić przebieg sportowej rywalizacji uczestników Rajdu 111 Jezior, stanowiącego 3. Rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. Załogi, które tego dnia będzie można podziwiać ze Strefy Kibica w Rakowie, pokonywać będą trasę na odcinku Zieleniewo-Rakowo-Pławno. Dla wszystkich kibiców i gości organizatorzy zapewniają smaczny poczęstunek i wiele emocji.

czytaj więcej

IV Festyn Taneczny w Rakowie

W dniu 3 sierpnia br. już po raz czwarty odbył się na terenie zespołu rekreacyjno-sportowego Festyn Taneczny w Rakowie. Jego organizatorami byli Pani sołtys Elżbieta Kowalska wraz z radą sołecką, Urząd Gminy Krzęcin i Gminne Centrum Kultury. Imprezę objął swoim patronatem wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz.

czytaj więcej

Letnia Biesiada pod Chmurką w Objezierzu

Dnia 20 lipca br. na boisku wielofunkcyjnym w Objezierzu odbyła się LETNIA BIESIADA POD CHMURKĄ. Organizatorami tego niezwykłego wydarzenia był Sołtys Sołectwa Objezierze, Rada Sołecka Objezierza oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Objezierzu. Biesiada została objęta również patronatem Wójta Gminy Krzęcin.

czytaj więcej

Trening syren alarmowych

W dniu 1.08.2019 r. o godz. 17.00 odbędzie się trening uruchamiania syren alarmowych zainstalowanych na terenie Gminy Krzęcin na czas 3 min.

Data treningu wyznaczona na 1. sierpnia, to rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W ten sposób, jak co roku, chcemy uczcić pamięć poległych podczas powstańczych walk w 1944 roku w Warszawie.

czytaj więcej

Znowu byliśmy w Krzęcinie (w gminie Skawina)

W dniu 22 lipca 2019r. delegacja z Krzęcina w składzie: Ryszard Przywarty (Sekretarz UG w Krzęcinie), Joanna Witkowska (Skarbnik Gminy Krzęcin) oraz Janusz Głowacki (Gminne Centrum Kultury w Krzęcinie) wyjechała  do zaprzyjaźnionego Krzęcina w Gminie Skawina (woj. Małopolskie) na zaproszenie Prezesa Kółka Rolniczego w Krzęcinie Pana Mariana Bylicy aby uczestniczyć w ważnych dla zaprzyjaźnionych krzęcinian uroczystościach odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej budowniczych Kasy Stefczyka oraz otwarcia i poświęcenia placu rekreacyjnego.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest czwartek 05 grudnia 2019, imieniny: Kryspina i Saby