Wiadomości Krzęcińskie 1/67 grudzień 2019 r.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z elektronicznym wydaniem naszej gazety. W tym numerze dowiecie się m. in., jak przedstawia się nowy budżet na rok 2020 oraz jakie inwestycje zaplanowano w Gminie Krzęcin. Z dumą przedstawiamy sylwetkę Pana Zdzisława Szymanowskiego - zasłużonego dla Gminy Krzęcin i Powiatu Choszczeńskiego. W grudniowym wydaniu także ściąga - jak prawidłowo segregować śmieci.

  1/67 grudzień 2019 r.

czytaj więcej

Zdzisław Szymanowski - Zasłużonym Pracownikiem dla Gminy i Powiatu

Podczas wczorajszej Sesji Rady Gminy Wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz wraz z Przewodniczącym Rady Arturem Konopelskim uhonorowali Pana Zdzisława Szymanowskiego medalem "Zasłużony dla Gminy Krzęcin". Przypomnijmy, iż Pan Szymanowski pracował w Urzędzie Gminy Krzęcin nieprzerwanie od 45 lat i zajmował się m.in. sprawami dot. dróg, inwestycji, zamówień publicznych, rolnictwa i gospodarki nieruchomościami.

czytaj więcej

Jarmark Świąteczny 2019

Jarmark Świąteczny w Gminie Krzęcin już od wielu lat wspaniale wprowadza nas wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Jak co roku na gości czekało wiele niespodzianek: wspólne kolędowanie i smakowanie tradycyjnych wigilijnych potraw. Niestety w tym roku deszczowa i wietrzna pogoda spowodowała, że jarmark odbył w Wiejskim Domu Kultury w Granowie.

czytaj więcej

Ogłoszenie

Zgodnie z Zarządzeniem nr 71/2019 Wójta Gminy Krzęcin z dnia 26 listopada 2019 r. w sprawie ustanowienia dla pracowników Urzędu Gminy w Krzęcinie dnia wolnego od pracy i ustalenia terminu jego odpracowania, dzień 24 grudnia 2019 r. (wtorek) jest dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Gminy w Krzęcinie.

W związku z powyższym Urząd Gminy w Krzęcinie w tym dniu będzie nieczynny.

W zamian Urząd Gminy w Krzęcinie będzie otwarty w dniu 7 grudnia 2019 r. (sobota).

Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

       Wójt Gminy Krzęcin
Bogdan Wojciech Brzustowicz

 

czytaj więcej

Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Krzęcin

Gmina Krzęcin informuje, że w 2019 roku uzyskała pomoc finansową na zadanie p.n. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Krzęcin”, która pochodzi w 50% ze środków  Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz 50% ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

WÓJT GMINY KRZĘCIN
     BOGDAN WOJCIECH BRZUSTOWICZ

 

czytaj więcej

ZAKAZ SPALANIA ODPADÓW

Szanowni Państwo,
W związku z rozpoczętym okresem grzewczym przypominamy wszystkim mieszkańcom, iż obowiązuje ustawowy BEZWZGLĘDNY ZAKAZ SPALANIA ODPADÓW w piecach domowych oraz na terenie nieruchomości.

W związku z tym informujemy, że zgodnie z art. 155 i art. 191 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz.U.2019 poz. 701 ze zm.) spalanie śmieci w piecach i kotłowniach domowych oraz na wolnym powietrzu jest zabronione i karalne. Zgodnie z ustawą o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. (Dz.U.2019 poz. 701 ze zm.) art. 191 - „Kto, wbrew przepisowi termicznie przekształca odpady poza spalarniami odpadów lub współspalarniami odpadów podlega karze aresztu albo grzywny”
Mandat do 500 zł Grzywna do 5000 zł

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest czwartek 28 maja 2020, imieniny: Augustyna i Jaromira

Najbliższe wydarzenie: