Koncert Muzyczny "I tego, no!" w Chłopowie

 W sobotnie popołudnie, 3 lipca br., do Wiejskiego Domu Kultury w Chłopowie zawitał zespół Feeria. Młodzi, utalentowani artyści z powiatu choszczeńskiego zaprezentowali się tego dnia w bardzo zróżnicowanym repertuarze, począwszy od refleksyjnej Anny Jantar, poprzez Davida Bowie, Sławę Przybylską, The Animals, kończącą na muzycznej ikonie Edith Piaf, no ale w końcu nazwa Feeria zobowiązuje.
 I tak na scenie Domu Kultury mogliśmy usłyszeć dziewczynę z przepięknym, eterycznym głosem, Hannę Dziatko, której wykonanie utworu "Mamy dla siebie siebie" dostarczyło widzom nieopisanych wrażeń, piosenka ta była specjalną dedykacją dla gospodarza gminy, Bogdana Wojciecha Brzustowicza.

koncert

czytaj więcej

Świadczenia rodzinne i Fundusz alimentacyjny - Nowy okres zasiłkowy 2021/2022

Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczeń rodzinnych na okres zasiłkowy 2021/2022 są przyjmowane od dnia 1 sierpnia 2021 r. , a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną – od dnia 1 lipca 2021 r.
W przypadku złożenia wniosku wraz z wymaganymi dokumentami do dnia 31 sierpnia 2021 r. ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń nastąpi do dnia 30 listopada 2021 r.

czytaj więcej

Zmiany w programie Czyste Powietrze

1 lipca 2021 r. wchodzi w życie nowa wersja programu „Czyste Powietrze”, uwzględniająca wycofanie dotacji na kotły węglowe (od 1 stycznia 2022 r.), zwiększenie progów dochodowych w części drugiej programu (podwyższony poziom dofinansowania) oraz poszerzenie listy urządzeń kwalifikujących się do dofinansowania o kotły na pellet o podwyższonym standardzie. Program został też uzupełniony o zapisy dotyczące ścieżki bankowej, której uruchomienie zaplanowano jeszcze w lipcu br.

czytaj więcej

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

W piątek, 25 czerwca br. w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Krzęcinie odbył się uroczysty apel podsumowujący rok szkolny 2020/2021.
Nagrody Wójta Gminy Krzęcin trafiły do dwóch uczennic, Kornelii Okulicz-Kozaryn z klasy IV, która uzyskała średnią 6,0 i tym samym została Najlepszym Uczniem Szkoły Podstawowej w Krzęcinie i dla Najlepszego Absolwenta Nadii Suszek z klasy VIII, średnia 5,22.

zakonczenie

czytaj więcej

Czek na inwestycję lokalną dla gmin popegeerowskich

W sobotę, 26 czerwca br., w sołectwie Długie w gminie Chociwel Wójt Gminy Krzęcin wraz ze Skarbnikiem Joanną Witkowską odebrali z rąk Wojewody Zachodniopomorskiego, Zbigniewa Boguckiego i Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pawła Szefernakera symboliczny czek na inwestycję dot. nowej nawierzchni, chodników i oświetlenia solarnego przy ul. Zakładowej w Granowie.

granowo zakladowa

czytaj więcej

Wizyta UTW Pyrzyce w Gminie Krzęcin

Z zapoznawczą wizytą we wtorek, 22 czerwca br. do Krzęcina przyjechała wraz z Prezesem Zenobią Walczak 30-osobowa grupa zrzeszona w pyrzyckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Gościem specjalnym był prof. dr hab. Edward Rymar, historyk, mediewista, specjalista w dziedzinie historii Nowej Marchii Pomorza i genealogii dynastycznej , któremu podczas oficjalnego powitania Wójt Gminy Krzęcin, Bogdan Wojciech Brzustowicz wręczył medal „Zasłużony dla Gminy Krzęcin”.

utw

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest czwartek 05 sierpnia 2021, imieniny: Marii i Stanisławy

Najbliższe wydarzenie: