Wiadomości Krzęcińskie 1/68 grudzień 2021 r.

wiadomosci krzęcińskieZapraszamy Państwa do zapoznania się z elektronicznym wydaniem naszej gazety "Wiadomości Krzęcińskie". W Informatorze Samorządowym dowiecie się Państwo m.in. jak przedstawia się Gmina Krzęcin na półmetku kadencji, a także, jakie inwestycje zaplanowano na rok 2022. W najnowszym wydaniu lokalnej gazety przeczytacie Państwo, kto z gminy Krzęcin otrzymał medal "Zasłużony dla Powiatu" oraz wyróżnienie promocyjne "Dęby Powiatu Choszczeńskiego". Z dumą prezentujemy laureatów konkursów "Piękna Zachodniopomorska Wieś 2021" i "Sołtys Roku".

pdf 1/68 grudzień 2021 r.

 

czytaj więcej

Radni uchwalili budżet Gminy Krzęcin na 2022 rok

W programie XXII Sesji Rady Gminy Krzęcin VIII kadencji, która miała miejsce 28 grudnia 2021 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Krzęcinie, najważniejszym punktem obrad był projekt uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Krzęcin na rok 2022. Dochody zaplanowano na 22.191.978,11 zł a wydatki na kwotę 21.890.100,35 zł. Nadwyżka w wysokości 301.877,76 zł zostanie przeznaczona na spłaty rat pożyczek i kredytów zaczerpniętych w poprzednich latach.

radni

czytaj więcej

Grand Prix i wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej w Krzęcinie

tosialenaWielkim sukcesem mogą poszczycić się dwie uczennice Szkoły Podstawowej w Krzęcinie, Lena Czarnecka i Tosia Leszczyńska wraz z opiekunem Panią Małgorzatą Matuszak, a to za sprawą konkursu "List do św. Mikołaja" zorganizowanego przez Muzeum Narodowe w Szczecinie. Spośród 300 osób z 31 miejscowości, a warto dodać, że jest to konkurs ogólnopolski, Grand Prix w kategorii wiekowej 9-10 wywalczyła LENA CZARNECKA. W tej samej kategorii wiekowej TOSIA LESZCZYŃSKA otrzymała wyróżnienie.


Poniżej przedstawiamy prace uczennic!
Ogromne gratulacje!!!

czytaj więcej

Barbara Matwiejko uhonorowana Brązową Odznaką Polskiego Związku Niewidomych

matwiejkoW dniu 5 grudnia br. podczas Wigilii Związkowej Zachodniopomorskiego Związku Koła Niewidomych, która miała miejsce w Ustroniu Morskim, Pani Barbara Matwiejko, Prezes Związku Koła Niewidomych oddział Choszczno otrzymała z rąk Prezesa Zarządu Głównego Polskiego Związku Niewidomych, Andrzeja Brzezińskiego Brązową Honorową Odznakę Polskiego Związku Niewidomych.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

czytaj więcej

Jarmark Bożonarodzeniowy 2021

Atmosfera Wesołych Świąt i radosnego jarmarku, w tle dzwoneczki, świąteczna muzyka, skrzypiący pod nogami śnieg, pachnące wigilijnym stołem przysmaki - taki jest nasz wyjątkowy Bożonarodzeniowy Jarmark w Gminie Krzęcin, na który od wielu zaprasza wszystkich mieszkańców i przyjezdnych Wójt Gminy.

jarmark

czytaj więcej

Wyróżnienia promocyjne "Dęby Powiatu Choszczeńskiego" - rozdane

dęby

„Dęby Powiatu Choszczeńskiego” to wyróżnienie promocyjne dla osób fizycznych, prawnych, jednostek organizacyjnych, organizacji pozarządowych oraz instytucji działających na terenie powiatu choszczeńskiego i poza nim. Wyróżnienie to kierowane jest do osób i instytucji, które w szczególny sposób przyczyniły się do promocji i rozwoju Powiatu Choszczeńskiego. Wyboru laureatów dokonuje Kapituła Konkursowa licząca 12 członków.

czytaj więcej

Wigilia Polskiego Związku Niewidomych, oddział w Choszcznie

W miniony piątek, 10 grudnia 2021 r. w hoteliku Razem w Choszcznie miała miejsce uroczysta wieczerza wigilijna z udziałem członków Polskiego Związku Niewidomych, oddział w Choszcznie z Panią Prezes Barbarą Matwiejko na czele. Naszą gminę reprezentował Wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz wraz ze Skarbnikiem Joanną Witkowską, którzy złożyli na ręce Pani Prezes świąteczny upominek życząc wszystkim zdrowych i pięknych Świąt w gronie rodzinnym  oraz Dobrego Nowego Roku.

wigilia

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest sobota 29 stycznia 2022, imieniny: Zdzisława i Franciszka