Wiadomości Krzęcińskie 3/64 październik 2017 r.

W najnowszym numerze „Wiadomości Krzęcińskich” czytamy o intensywnym rozwoju Gminy Krzęcin, inwestycjach z zakresu rewitalizacji oraz o przebiegu dwudniowych obchodów Krzęcińskiego Święta Wiatraka.
Znajdziemy również relację z rocznicowych obchodów bitwy pod Granowem, Targów Inicjatyw Lokalnych i Awangardowych TILiA 2017. Dowiemy się, kto otrzymał stypendium artystyczne Wójta Gminy Krzęcin oraz kto został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „List do Taty”.

- 3/64 październik 2017 r. 

czytaj więcej

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gminie Krzęcin

Ideą Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest aktywizacja osób starszych poprzez  stworzenie  możliwości ciągłego poszerzania wiedzy, a także nawiązywania wzajemnych kontaktów czy też możliwości dbania o własny rozwój i kondycję fizyczną. Z inicjatywy Wójta Bogdana Wojciecha Brzustowicza oraz Stowarzyszenia Razem dla Gminy Krzęcin i Pełnomocnika Wójta ds. Seniorów, zawiązany został w Gminie Krzęcin Uniwersytet Trzeciego Wieku (UTW). 

czytaj więcej

Rozpoczynamy realizację nowego projektu

Od listopada 2017 roku do końca lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej w Krzęcinie będzie realizowany projekt pt. „Nowoczesna Szkoła – kompetentny Uczeń” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, Działanie 8.2. Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczęszczających w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym.

czytaj więcej

BEZPIECZNY SENIOR W RUCHU DROGOWYM

We wtorek, 10 października br., w Sali Narad Urzędu Gminy Krzęcin odbyło się szkolenie dla osób starszych pn. ”Bezpieczny Senior w ruchu drogowym oraz zagrożenia w cyberprzestrzeni”.

czytaj więcej

Sąsiadki zza miedzy

 

7 października br. w Ośrodku Wczasowym Janowo odbyła się już VII Biesiada „Sąsiadki zza miedzy”, zorganizowana przez Stowarzyszenie „Lider Pojezierza”.

czytaj więcej

AKTYWNA TABLICA

Pragniemy poinformować, że Gmina Krzęcin w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019-„Aktywna tablica” złożyła wniosek o dofinansowanie zakupu interaktywnych monitorów dotykowych w wysokości 17.500 zł. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, iż otrzymamy na ten cel wsparcie w kwocie 14.000 zł. Pozostałe środki (3.500 zł) to wkład własny Szkoły Podstawowej w Krzęcinie.

Dzięki temu baza dydaktyczna szkoły wzbogaci się o nowoczesny sprzęt multimedialny.

czytaj więcej

Uroczyste Obchody XVII Dnia Papieskiego

„Idźmy naprzód z nadzieją”-pod takim hasłem, 8.10.2017 r., obchodzono w całej Polsce XVII Dzień Papieski. Niedzielne obchody w Gminie Krzęcin rozpoczęto Mszą Świętą celebrowaną przez wikarego ks. Rafała Stachowiaka. Oprawę artystyczną przygotowali Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzęcinie pod czujnym okiem Pani Iwony Jagiełło oraz Chór Gminny „Con Passione”.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest wtorek 21 listopada 2017, imieniny: Janusza i Konrada