Krzęcińskie Dyktando dla Dorosłych tym razem online

27 marca 2021 r. Szkoła Podstawowa w Krzęcinie zorganizowała VII Dyktando dla Dorosłych tym razem w wersji online, a więc za pośrednictwem Internetu. Tekst dyktanda został przygotowany przez panie Barbarę Biesiadę i Natalię Rynkiewicz, a następnie, dzięki pomocy informatyka pani Elżbiety Szczepaniak – Szypuły,  zamieszczony na portalu Dyktanda.pl.

dyktando

czytaj więcej

Uroczyste otwarcie placu zabaw w Granowie

W piątkowe popołudnie, tj. 26 marca br., w ramach projektu "Lokalne inicjatywy społeczne na obszarach rewitalizacji gmin Specjalnej Strefy Włączenia", przy zachowaniu obostrzeń związanych z panującą pandemią Wójt Gminy Krzęcin, Bogdan Wojciech Brzustowicz wraz z Lokalnym Animatorem ds. Rewitalizacji, Małgorzatą Matuszak i Sołtysem Magdaleną Rutkowską dokonali oficjalnego otwarcia placu zabaw przy ulicy Zakładowej w Granowie.

otwarcie

czytaj więcej

Mały Konkurs Recytatorski

Dnia 18.03.2021 (czwartek) w Gminnym Centrum Kultury w Krzęcinie, mimo panujących obostrzeń epidemicznych, przeprowadzony został XVII Mały Konkurs Recytatorski PARA 2021 na szczeblu gminnym.
Obostrzenia sprawiły, że publiczność była ograniczona do minimum. Obowiązywały maseczki na twarzy, dezynfekcja dłoni i dystans społeczny.
W tegorocznym konkursie wzięło udział 15 młodych recytatorów w trzech kategoriach wiekowych.

konkursre

czytaj więcej

Ognisko ptasiej grypy na jeziorze Klukom w Choszcznie

ptasia

W Choszcznie na jeziorze Klukom wykryto wirusa grypy ptaków HPAI H5N8.

Wirus grypy ptaków nie jest groźny dla ludzi, ale stanowi ogromne zagrożenie dla gospodarstw. Głównym źródłem jego rozprzestrzeniania się są zarażone dzikie ptaki.

Zalecamy hodowcom drobiu dostosować się do zaleceń Powiatowego Lekarza Weterynarii. Nieprzestrzeganie tych zaleceń może spowodować wzrost zagrożenia grypą ptaków.

Pismo Starosty Choszczeńskiego z dnia 5 marca 2021 r.

czytaj więcej

Kolorowe Granowo

granowoW ramach realizowanych na terenie gminy Krzęcin działań rewitalizacyjnych w sołectwie Granowo powstaje właśnie "Kącik radosnych spotkań". Dzięki finansowemu wsparciu w kwocie 18 500 zł z Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Zakładowej istniejący już wcześniej plac zabaw doposażony zostanie w 6 nowych elementów. Wykonane zostanie również panelowe ogrodzenie placu zabaw.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest środa 21 kwietnia 2021, imieniny: Feliksa i Anzelma

Najbliższe wydarzenie: