Obowiązek zakrywania ust i nosa

herbKierując się troską o zdrowie wszystkich Mieszkańców Gminy Krzęcin informuję, że od 16 kwietnia  2020 r., aż do odwołania, istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa "przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki".

Maseczki w samochodach, autobusach i tramwajach

Zgodnie z rozporządzeniem rządu, maseczki trzeba nosić w środkach publicznego transportu zbiorowego, czyli w autobusach, tramwajach, trolejbusach, pociągach. Ponadto obowiązek zakrywania ust i nosa obowiązuje, jeśli poruszamy się samochodem z osobą, z którą na co dzień nie mieszkamy lub nie gospodarujemy wspólnie. Obowiązek dotyczy zatem również osób poruszających się rowerem, motocyklem, skuterem, hulajnogą, pieszo.

czytaj więcej

PODZIĘKOWANIE !!!

Pragnę gorąco podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w akcję zakupu i przekazania maseczek dla Mieszkańców naszej gminy.
Słowa podziękowań kieruję w stronę sponsorów: właścicieli farm wiatrowych oraz Radnych z Klubu „Razem dla Gminy Krzęcin”, a także do sołtysów i pracowników Urzędu Gminy i Gminnego Centrum Kultury w Krzęcinie za sprawne i bezpieczne przeprowadzenie akcji.

maseczka

czytaj więcej

47 laptopów dla Szkoły Podstawowej w Krzęcinie

uczeń

W związku z obecną sytuacją szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii, spowodowanej zakażeniami koronawirusem, na wiele tygodni zamknięte zostały placówki oświatowe. Okoliczności te wymusiły nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest czwartek 28 maja 2020, imieniny: Augustyna i Jaromira

Najbliższe wydarzenie: