Dary Żywnościowe 2018

Już w piątek, 23 marca br. w Klubie Kultury w Objezierzu, wydane zostaną, przez Pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzęcinie, dary żywnościowe w postaci 19 artykułów spożywczych (makaron, herbatniki maślane, mleko, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, olej, cukier, szynka drobiowa, ryż biały, groszek z marchewką, fasola biała, , filet z makreli w oleju, pasztet wieprzowy, szynka wieprzowa, kabanosy wieprzowe, buraczki wiórki, miód nektarowy wielokwiatowy, ser żółty i kasza gryczana).

czytaj więcej

Zajęcia UTW Krzęcin - "Wielkanocne Pisanki"

W dniu wczorajszym (tj. 19 marca br.) w Środowiskowym Domu Samopomocy w Krzęcinie odbyły się warsztaty rękodzielnicze pn. „Wielkanocne pisanki” przeprowadzone przez najstarszą Mieszkankę Krzęcina Panią Katarzynę Adamczyk.

czytaj więcej

V Gminne Dyktando dla Dorosłych

We wtorek, 13 marca o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej w Krzęcinie odbyła się 5. edycja Dyktanda dla Dorosłych pod honorowym patronatem Wójta Gminy Krzęcin. Autorką dyktanda była jego pomysłodawczyni, Pani Barbara Biesiada. Chęć sprawdzenia swojej znajomości ortografii wyraziło w tym roku 20 osób, jednak z powodu choroby z zaproszenia do ortograficznych zmagań dla dorosłych skorzystało 12 pań i 4 panów.

czytaj więcej

Umowa na przebudowę ulicy Ogrodowej w Krzęcinie

W dniu 26 lutego br. w Krzęcinie została podpisana umowa pomiędzy Gminą Krzęcin, reprezentowaną przez wójta Bogdana Wojciecha Brzustowicza, a firmą REBUDROG – Spółka z o.o., reprezentowaną przez Henryka Kolasę, na wykonanie inwestycji pn.: „Przebudowa ulicy Ogrodowej stanowiącej drogę gminną”.

czytaj więcej

Dzień Kobiet na Włoską Nutę!!!

Taką okazję 3 marca 2018r. stworzyło Gminne Centrum Kultury w Krzęcinie organizując koncert z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet włoskich piosenek w wykonaniu Andrea Lattari, który urodził się w Palermo na Sycylii, a w Polsce mieszka od 4 lat.

czytaj więcej

XIV Mały Konkurs Recytatorski

Dnia 02.03.2018 (piątek) w Gminnym Centrum Kultury rozpoczęła się inauguracja XIV Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego PARA 2018 w kategorii Mały Konkurs Recytatorski na szczeblu gminnym. W tegorocznym konkursie wzięło udział 12 młodych recytatorów w trzech kategoriach wiekowych.

czytaj więcej

Konkurs plastyczny - "Orzeł Biały-Nasza Duma"

W 2018 r. przypada 100. Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji ogłoszony został ogólnopolski konkurs pod patronatem Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej pn. „Orzeł Biały-nasza duma”, skierowany do szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju. Tematem konkursu jest nasze godło narodowe.

czytaj więcej

Zebranie sprawozdawcze wędkarzy

Tegoroczne zebranie sprawozdawcze koła PZW w Krzęcinie przypadło na ostatnią niedzielę lutego. W sali konferencyjnej Urzędu Gminy zgromadzili się wędkarze zainteresowani życiem i działalnością naszego koła. Naturalnie zebranie zostało poprowadzone przez prezesa koła Mariusza Bodnara.

czytaj więcej

Nowe plany inwestycyjne

Na wniosek wójta Bogdana Brzustowicza zwołana została na dzień 20 lutego br. nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Krzęcin, podczas której Radni podjęli projekty dwóch uchwał związanych z realizacją planów inwestycyjnych.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest środa 23 maja 2018, imieniny: Iwony i Dezyderego