Ścieżka spacerowo-rowerowa w Krzęcinie - oficjalnie otwarta!

otwarcie

W miniony piątek, 18 czerwca br., przy krzęcińskim amfiteatrze miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Ze względów epidemiologicznych uroczystość oficjalnego otwarcia inwestycji pn. Zagospodarowanie terenu nad jeziorem Krzęcińskim polegające na budowie ścieżki spacerowo-rowerowej, oświetlenia solarnego, pomostu z platformą widokową, dwóch pawilonów socjalnych oraz innych elementów małej architektury wraz z przebudową drogi gminnej” miała charakter zamknięty.

czytaj więcej

Wójt z absolutorium i wotum zaufania - jednogłośnie!

Podczas XIX Sesji Rady Gminy Krzęcin VIII kadencji, która odbyła się 17 czerwca br. w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Krzęcinie, Radni Gminy Krzęcin jednogłośnie zagłosowali za udzieleniem Wójtowi Gminy Krzęcin, Bogdanowi Brzustowiczowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2020 oraz udzielili jednogłośnego wotum zaufania.

absolutorium

czytaj więcej

Nowa nawierzchnia, chodniki i oświetlenie solarne przy ul. Zakładowej w Granowie

zakladowa droga

Modernizacja nawierzchni wraz z budową ciągów chodnikowych oraz zamontowaniem oświetlenia solarnego przy ulicy Zakładowej w Granowie to zadanie, o które wnioskowała Gmina Krzęcin do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin popegeerowskich.
Z radością pragniemy Państwa poinformować, iż otrzymamy na ww. inwestycję dofinansowanie w kwocie 1 025 500,00 zł. Szacowana kwota przedsięwzięcia to 1 295 970,74 zł, wkład własny gminy wynosi 270 470,74 zł.

czytaj więcej

Konkursy rozstrzygnięte

W dniu 1 czerwca 2021r. odbyły się posiedzenia komisji konkursowych powołanych do rozstrzygnięcia dwóch konkursów: „Opracowanie hasła promocyjnego Gminy Krzęcin” oraz „Opracowanie projektu graficznego logo Gminy Krzęcin”.

czytaj więcej

"Przez żołądek do serca" - Projekt KGW Chłopowo

festyn

Festyn "Przez żołądek do serca", który odbył się 5 czerwca br. przy Wiejskim Domu Kultury w Chłopowie, jest podsumowaniem projektu pn. "Warsztaty promujące tradycje kulinarne kluczem integracji społeczności". Wniosek o dofinansowanie tego przedsięwzięcia napisała Radna Gminy Krzęcin, członkini Koła Gospodyń Wiejskich w Chłopowie, Pani Małgorzata Matuszak, która od dłuższego czasu zajmuje się w sołectwie pisaniem projektów, a co za tym często idzie, ich pomyślnym realizowaniem. To właśnie w swojej przemowie podkreślała Sołtys Chłopowa, Pani Patrycja Tułaza.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest czwartek 05 sierpnia 2021, imieniny: Marii i Stanisławy

Najbliższe wydarzenie: