Ireneusz Kostka - uhonorowany odznaką "ZASŁUŻONY DLA GMINY KRZĘCIN"

irekkostka

Podczas ostatnich obrad Rady Gminy Krzęcin, które miały miejsce 15 czerwca 2020 r. w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Krzęcinie odbyła się uroczystość wręczenia Panu Ireneuszowi Kostce odznaki „Zasłużony dla Gminy Krzęcin”. Medal z listem gratulacyjnym wręczał Wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz wraz z Przewodniczącym Arturem Konopelskim. Pan Ireneusz Kostka pracę w Gminie Krzęcin rozpoczął jako nauczyciel matematyki i informatyki w Zbiorczej Szkole Gminnej, utworzył również bazę kajakową w Krzęcinie.

czytaj więcej

Spis rolny 2020

spis

W terminie od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r., na terenie całego kraju odbędzie się Powszechny Spis Rolny PSR 2020.
Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy, a użytkownicy gospodarstw rolnych są zobowiązani do udzielania dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi.

czytaj więcej

Wyczekiwana inwestycja w pełnej realizacji

altana

Zdjęcia mówią same za siebie. Przy krzęcińskim stadionie praca wre. A to za sprawą realizowanego właśnie drugiego etapu inwestycji pn. „Zagospodarowanie terenu nad jeziorem Krzęcińskim polegające na budowie ścieżki rowerowo-spacerowej, oświetlenia solarnego i pomostu z platformą widokową”.

czytaj więcej

Modernizacja murawy krzęcińskiego stadionu

stadion

4 czerwca br. Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego podjął uchwałę o przyznaniu pomocy finansowej dla 88 zachodniopomorskich gmin i powiatów, przeznaczonej na modernizację bazy sportowo-rekreacyjnej, m.in. na remonty hal sportowych, sal gimnastycznych, stadionów piłkarskich, skateparków czy basenów. W budżecie województwa zabezpieczono na ten cel 1,5 mln zł. Maksymalne wsparcie wyniosło do 50% wartości kosztów inwestycji, lecz nie więcej jednak niż 20 tys. zł.

czytaj więcej

Program Priorytetowy "Czyste Powietrze"

Szanowni Mieszkańcy,
Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie informuje, że od dnia 15.05.2020 r. obowiązują nowe zasady Programu Priorytetowego Czyste Powietrze, dzięki któremu mieszkańcy  województwa zachodniopomorskiego mogą uzyskać atrakcyjne bezzwrotne (dotacyjne)dofinansowanie na wymianę źródła ciepła, wykonanie instalacji odnawialnych źródeł energii i kompleksową termomodernizację domu jednorodzinnego.

czytaj więcej

20 000 zł dla Sołectwa Chłopowo

silownia

Już w okresie wakacyjnym, jeśli tylko sytuacja zdrowotna w kraju pozwoli, mieszkańcy sołectwa Chłopowo będą mogli cieszyć się z nowej siłowni plenerowej mieszczącej się na terenie Wiejskiego Domu Kultury.

czytaj więcej

Nadzwyczajna sesja

28 maja odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy w Krzęcinie. Zwołanie sesji w trybie nadzwyczajnym przez Przewodniczącego Rady, Artura Konopelskiego, na wniosek Wójta Bogdana Wojciecha Brzustowicza, podyktowane było koniecznością pilnego rozpatrzenia projektów uchwał. Dotyczyły one m.in. przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi w roku 2020 oraz zmian w uchwałach budżetu i Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Krzęcin na lata 2020-2034.

sesja.nadzwy

 

czytaj więcej

Mamy dwa Granty Sołeckie!!!

granty2020

Z dumą i radością pragniemy Państwa poinformować, iż Gmina Krzęcin została podwójnym laureatem w Konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Sołeckie 2020”.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest czwartek 13 sierpnia 2020, imieniny: Hipolita i Diany

Najbliższe wydarzenie: