"Wspomnienie o Zbigniewie Wodeckim"

Koncert poświęcony twórczości Zbigniewa Wodeckiego, który odbył się 15 grudnia br., przyciągnął do Wiejskiego Domu Kultury w Chłopowie wielu sympatyków zarówno samego artysty jak i polskiej piosenki. (Rok temu mieliśmy okazję obejrzeć wydarzenie poświęcone Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu.) Przypomnijmy, iż wszechstronnie utalentowany wokalista gościć miał na deskach naszego krzęcińskiego amfiteatru w dniu 1 lipca br. podczas Krzęcińskiego Święta Wiatraka. Niestety odszedł zdecydowanie za wcześnie, 22 maja 2017 r.

czytaj więcej

Jarmark Bożonarodzeniowy

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż……, a My w atmosferze radosnego oczekiwania wraz ze Skrzatami wystartowaliśmy 10 grudnia 2017 roku Jarmarkiem Bożonarodzeniowym w Gminie Krzęcin. Owe wydarzenie to już tradycja, na którą czeka się z utęsknieniem przez cały rok.

czytaj więcej

Świąteczny prezent dla Seniora

W dniach 14-15 grudnia 2017r. wszystkich Seniorów z terenu gminy Krzęcin, w wieku co najmniej 70 lat, odwiedzi Święty Mikołaj wraz z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej. W ramach tegorocznej akcji „Świąteczny prezent dl Seniora”, zorganizowanej przez Wójta Gminy Krzęcin Bogdana Wojciecha Brzustowicza, dostarczą oni bezpośrednio do domu każdej osoby Paczkę Bożonarodzeniową. W tym roku paczkę otrzymają 342 osoby.

czytaj więcej

Grudniowe zajęcia UTW w Krzęcinie

W dniu wczorajszym, (12.grudnia br.), w Gminnym Centrum Kultury w Krzęcinie miały miejsce drugie zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Stowarzyszeniu Razem dla Gminy Krzęcin. Wykład pn. „Pomagamy sobie” wygłosiła Pani Maria Jędrzejczyk, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Choszcznie. Następnie odbyły się 3-godzinne warsztaty rękodzielnicze „Świąteczne stroiki” przeprowadzone przez Panią Beatę Kusal, Kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzęcinie oraz Panią Stefanię Okoń, terapeutkę. Każdy z uczestników wtorkowych zajęć wrócił do domu z własnoręcznie przygotowanym stroikiem, który z pewnością stworzy niepowtarzalną, świąteczną atmosferę w każdym domu.

czytaj więcej

Debata społeczna w bezpieczeństwie w ruchu drogowym

W poniedziałek, 18 grudnia 2017 r. o godzinie 16.30 w Ośrodku Pomocy Społecznej w Krzęcinie odbędzie się debata społeczna na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym w gminie Krzęcin. W debacie wezmą udział policjanci z Posterunku Policji w Krzęcinie i kierownik Referatu Ruchu Drogowego KPP w Choszcznie.

czytaj więcej

Dary żywnościowe dla Mieszkańców

W dniu 1. grudnia 2017 r. w budynku po byłej Szkole Podstawowej w Chłopowie zostały wydane 420 Mieszkańcom Gminy Krzęcin dary żywnościowe w postaci 18 artykułów spożywczych. Pomoc żywnościowa została zorganizowana przez Wójta Gminy Krzęcin Bogdana Wojciecha Brzustowicza i Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzęcinie we współpracy z Klubem Kiwanis Kobieta 2000 z Choszczna i Bankiem Żywności w Gorzowie Wlkp. w ramach Programu Operacyjnego "Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym".

czytaj więcej

Puchar Komendanta SSR z okazem w tle.

W niedzielę 26 listopada odbyły się spinningowe zawody wędkarskie o Puchar Komendanta Społecznej Straży Wędkarskiej. Na miejscu zbiórki zameldowało się 19 wędkarzy z krzęcińskiego koła.

czytaj więcej

Festyn Rewitalizacyjny w Krzęcinie "W Andrzejkowym Nastroju"

„W andrzejkowym nastroju” to hasło ostatniego już w tym roku festynu, który odbył się 25. listopada br. w Gminnym Centrum Kultury w Krzęcinie w ramach projektu „Rewitalizacja na terenie gmin województwa zachodniopomorskiego znajdujących się w Specjalnej Strefie Włączenia”. Uroczystego otwarcia imprezy oraz przecięcia wstęg przy nowo zamontowanych elementach siłowni zewnętrznej przy placu zabaw dokonali: Sołtys Stanisław Matusiak, Wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz oraz Lokalny Animator ds. Rewitalizacji Małgorzata Matuszak.

czytaj więcej

Remont w Klubie Kultury w Żeńsku

W ramach Funduszu Sołeckiego, na wniosek Mieszkańców Żeńska, Radnej Bożeny Gibert oraz Sołtysa Daniela Kamińskiego, zrealizowane zostało zadanie pn.: „Adaptacja pomieszczenia na zaplecze kuchenno-socjalne w Klubie Kultury w Żeńsku”. W pomieszczeniu, o którym mowa, zamontowano zestaw nowych mebli kuchennych wraz ze zlewozmywakiem.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest środa 21 lutego 2018, imieniny: Eleonory i Feliksa