Kolędowanie Chóru Gminnego "CON PASSIONE"

W ubiegłą niedzielę, 9 stycznia br., w  kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Krzęcinie odbył się przepiękny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu gminnego chóru "CON PASSIONE" pod kierunkiem instruktorki Sandry Żuk.

kolędowanie

czytaj więcej

Miejsca Przyjazne Rowerzystom

mprWojewództwo Zachodniopomorskie zaprasza do przesyłania zgłoszeń do Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie zachodniopomorskim.

Jeżeli prowadzisz obiekt noclegowy, punkt gastronomiczny, sklep lub serwis rowerowy, masz firmę przewozu osób, plac parkingowy lub jesteś właścicielem atrakcji chętnie odwiedzanej przez turystów możesz dołączyć do Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie zachodniopomorskim.

Termin I naboru do MPR WZP: 01.01– 29.04.2022.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji dostępne w serwisie internetowym  www.turystyka.wzp.pl

czytaj więcej

Dodatek osłonowy

ustawa

Wójt Gminy Krzęcin informuje, że w dniu 3 stycznia 2022 roku została opublikowana ustawa z dnia 17 grudnia 2021 roku o dodatku osłonowym oraz rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 stycznia 2022 roku w sprawie wzoru wniosku o wypłatę dodatku osłonowego. Zgodnie z treścią tej ustawy Mieszkańcy Gminy Krzęcin mogą ubiegać się o pomoc na pokrycie części kosztów energii.

czytaj więcej

Pamiętajmy o postawowych zasadach bezpieczeństwa dotyczących użytkowania fajerwerków

fajerwerkiPrzed nami noc sylwestrowa, kojarząca się przede wszystkim z zabawą i radością. Niech beztroska, czy bezmyślna zabawa nie zepsują nam tak długo wyczekiwanej nocy. Materiały pirotechniczne, nawet te najmniejsze, potrafią poważnie zagrozić naszemu zdrowiu lub życiu. Warto w czasie przygotowań do powitania Nowego Roku pomyśleć o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z fajerwerkami.

Więcej informacji na stronie: www.choszczno.policja.gov.pl (źródło)

czytaj więcej

Wiadomości Krzęcińskie 1/68 grudzień 2021 r.

wiadomosci krzęcińskieZapraszamy Państwa do zapoznania się z elektronicznym wydaniem naszej gazety "Wiadomości Krzęcińskie". W Informatorze Samorządowym dowiecie się Państwo m.in. jak przedstawia się Gmina Krzęcin na półmetku kadencji, a także, jakie inwestycje zaplanowano na rok 2022. W najnowszym wydaniu lokalnej gazety przeczytacie Państwo, kto z gminy Krzęcin otrzymał medal "Zasłużony dla Powiatu" oraz wyróżnienie promocyjne "Dęby Powiatu Choszczeńskiego". Z dumą prezentujemy laureatów konkursów "Piękna Zachodniopomorska Wieś 2021" i "Sołtys Roku".

pdf 1/68 grudzień 2021 r.

 

czytaj więcej

Radni uchwalili budżet Gminy Krzęcin na 2022 rok

W programie XXII Sesji Rady Gminy Krzęcin VIII kadencji, która miała miejsce 28 grudnia 2021 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Krzęcinie, najważniejszym punktem obrad był projekt uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Krzęcin na rok 2022. Dochody zaplanowano na 22.191.978,11 zł a wydatki na kwotę 21.890.100,35 zł. Nadwyżka w wysokości 301.877,76 zł zostanie przeznaczona na spłaty rat pożyczek i kredytów zaczerpniętych w poprzednich latach.

radni

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest wtorek 17 maja 2022, imieniny: Weroniki i Sławomira