Susza - warunki pomocy finansowej

Rolnicy, którzy mają oszacowane przez komisje szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2018 r. suszy lub powodzi będą mogli ubiegać się w powiatowych biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o pomoc w formie dotacji na powierzchnię upraw, w których szkody wynoszą co najmniej 30 proc.

czytaj więcej

Dotacja KOWR-u dla Gminy Krzęcin

Cieszymy się, że możemy przekazać informację o uzyskanym przez Gminę Krzęcin wsparciu finansowym ze strony Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR) na przebudowę i remont chodników przy osiedlu mieszkaniowym na ul. Mieszka I w Krzęcinie oraz drogi na ul. Osiedlowej w Granowie.

czytaj więcej

Wzór umowy o pomocy przy zbiorach

W związku z obowiązującymi od dnia 18 maja 2018r. znowelizowanymi przepisami w zakresie ubezpieczenia społecznego rolników oraz ubezpieczenia zdrowotnego, na stronie internetowej www.krus.gov.pl  w zakładce zadania-krus/ubezpieczenie-spoleczne-rolnikow/ubezpieczenie-pomocnika-rolnika oraz dodatkowo w Aktualnościach został zamieszczony wzór umowy o pomocy przy zbiorach, dostępny w formie edytowanej.

Nawiązując do powyższego, uprzejmie prosimy o zamieszczenie tej informacji w punktach informacyjnych.

Wzór umowy

 


                                                                                               Z poważaniem
                                                                                               Kierownik Placówki Terenowej
                                                                                               Tomasz Sikorski

 

czytaj więcej

INFORMACJA DLA ROLNIKÓW GMINY KRZĘCIN

W związku z wystąpieniem na terenie naszej gminy niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – suszy w uprawach,  Wójt Gminy Krzęcin informuje, że każdy rolnik który stwierdził powstanie w swoim gospodarstwie szkody może złożyć wniosek o oszacowanie szkód.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest wtorek 21 sierpnia 2018, imieniny: Joanny i Franciszki

Najbliższe wydarzenie: