Gmina Krzęcin otrzyma dofinansowanie na lokale mieszkaniowe w Przybysławiu

mieszkania28 stycznia br.  doszło do podpisania umowy między Bankiem Gospodarstwa Krajowego z siedzibą w Warszawie a Gminą Krzęcin dot. udzielenia finansowego wsparcia ze środków Funduszu Dopłat na powstanie 6 lokali mieszkalnych stanowiących mieszkaniowy zasób gminy. Dofinansowanie w kwocie 787.221,47 zł przeznaczone zostanie na pokrycie części kosztów przedsięwzięcia polegającego na zmianie sposobu użytkowania poddasza budynku w miejscowości Przybysław. Przewidywany całkowity koszt inwestycji to kwota 984.026,84 zł, wkład własny Gminy Krzęcin to 196.805,37 zł. Zadanie realizowane będzie w latach 2023-2024.

czytaj więcej

Zaproszenie do składania ofert - upowszechnianie kultury fizycznej 2022

herbWÓJT GMINY KRZĘCIN ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań w sferze działalności pożytku publicznego na terenie Gminy Krzęcin w 2022 roku w zakresie upowszechniania kultury fizycznej:

1. „Przygotowanie klubów piłkarskich, w tym klubów uczniowskich, do rywalizacji w rozgrywkach ligowych i turniejach”;
2. „Promocja aktywnego wypoczynku i stylu życia nad wodą poprzez wędkowanie oraz propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej wśród mieszkańców Gminy Krzęcin”.

Wysokość środków przeznaczonych na realizację w/w zadań w I półroczu to  50.000 zł.

Termin składania ofert: 9 marca 2022 r. do godz. 15:30

Więcej info: linkwww.bip.krzecin.pl

czytaj więcej

XXIII Sesja Rady Gminy Krzęcin

Podczas XXIII Sesji Rady Gminy Krzęcin, która miała miejsce 27 stycznia br. w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Krzęcinie Radni przyjęli sprawozdania z działalności stałych komisji Rady Gminy oraz z pracy Rady Gminy za rok 2021.

sesja

czytaj więcej

WOŚP w gminie Krzęcin

wospInicjatorem akcji na terenie gminy Krzęcin (i wolontariuszem z numerem 001) był wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz, szefową sztabu Sandra Żuk, a sztab gminny reprezentowały: Anna Kremer, Renata Józefczyk, Marzena Czukiewska-Stanik, Małgorzata Matuszak, Magdalena Czarnecka, Izabela Cichowska, Monika Winnicka, Anna Hermanowicz.

czytaj więcej

Gminni Wolontariusze WOŚP

wosp

Już w najbliższą niedzielę, 30 stycznia br., w naszej gminie wolontariusze WOŚP 2022 będą spacerować z puszkami! Gmina Krzęcin gra razem z Wami!
Siedziba sztabu znajduje się w Gminnym Centrum Kultury w Krzęcinie, ul. Szkolna 2 i działa od 9:00 do 19:00.

Sandra Żuk - szef sztabu

 

czytaj więcej

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Uroczystemu wręczeniu medali z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego, które w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy, wręczył Jubilatom w dniu 20 stycznia br. Wójt Gminy Krzęcin, Bogdan Wojciech Brzustowicz, towarzyszyła spora dawka wzruszeń. W zaszczytnym gronie Dostojnych Jubilatów, uhonorowanych odznaczeniem znaleźli się Państwo: Adela i Zygmunt Różańscy, Jadwiga i Jan Borysiewicz, Jadwiga i Józef Dziura, Barbara i Zenon Pieśkiewicz, Władysława i Henryk Tylkowie. Ze względu na stan pandemii uroczystość miała charakter kameralny.

jubileusz

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest wtorek 17 maja 2022, imieniny: Weroniki i Sławomira