Przebudowa ulic Pocztowej i Szkolnej w drodze powiatowej w Krzęcinie

Już niedługo powinna ruszyć przebudowa ulic Pocztowej i Szkolnej w Krzęcinie w obrębie drogi powiatowej nr 2212Z. Wczoraj doszło do podpisania umowy w sprawie dofinansowania tej inwestycji w ramach programu rządowego ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Koszt całkowity tego zadania wyniesie 983.350 zł, w tym dofinansowanie dla Powiatu Choszczeńskiego to 491.675 zł (50% wartości projektu). W uroczystości podpisania umowy wzięli udział starosta choszczeński Wioletta Kaszak i wicestarosta choszczeński Paweł Szuber oraz wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz.

czytaj więcej

IX Turniej Piłki Nożnej im. Jerzego Hawrylewicza Żeńsko 2019

Do sobotniej rywalizacji zgłosiło się 10 drużyn, reprezentacji z powiatu choszczeńskiego. Zwycięzcą turnieju, po serii rzutów karnych została „Drawa” Drawno. Na pozycji drugiej uplasował się zespół „Korona” Raduń, miejsce III zajęła reprezentacja Klubu „Orzeł” Grzędzice, a IV „Sokół” Granowo. Tytuł „króla strzelców” powędrował do Kuby Lorenckiego, statuetkę „najlepszy bramkarz” otrzymał Hubert Dzierbun, a „najlepszy zawodnik” to Kacper Oziębło. Patronat honorowy nad turniejem objęła Starosta Choszczeński Wioletta Kaszak.

czytaj więcej

AZBEST 2019

Szanowni mieszkańcy, w związku z ogłoszeniem przez WFOŚiGW w Szczecinie naboru wniosków na dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem wyrobów zawierających azbest, pragnę zachęcić osoby lub podmioty planujące wymianę pokryć dachowych zawierających azbest lub chcące unieszkodliwić zdemontowany i składowany azbest, do udziału w 4 edycji „Akcji usuwania azbestu na terenie Gminy Krzęcin” oraz składania deklaracji udziału (wzór dostępny w UG lub na: www.krzecin.pl) w terminie  do dnia 18 lipca br.

czytaj więcej

Rada jednogłośnie udzieliła wójtowi votum zaufania i absolutorium za 2018 rok

Podczas sesji Rady Gminy w dniu 13 czerwca br., po zapoznaniu się z raportem o stanie Gminy Krzęcin, sprawozdaniem finansowym z wykonania budżetu i opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie, krzęcińscy radni jednogłośnie udzielili wójtowi Bogdanowi Brzustowiczowi votum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2018 rok. Był to bez wątpienia bardzo ambitny i rekordowy w ostatnim okresie budżet, co pokazuje realizacja wydatków na poziomie 19.020.950 zł oraz wynik budżetu na koniec roku, tj. wypracowanie nadwyżki w kwocie 1.066.179 zł.

czytaj więcej

11. PARAOLIMPIADA W KRZĘCINIE

W dniu 19.06.2019 r. Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzęcinie zorganizował po raz jedenasty zawody sportowe osób niepełnosprawnych pod hasłem ,,Krok Bliżej Paraolimpiady”. Patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Krzęcin Pan Bogdan Wojciech Brzustowicz, a oficjalnego otwarcia dokonał Przewodniczący Rady Gminy w Krzęcinie, Pan Artur Konopelski.

czytaj więcej

Zachodniopomorski Program Antysmogowy w Gminie Krzęcin

Gmina Krzęcin zamierza przystąpić do projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa II - Gospodarka niskoemisyjna, Działanie 2.14 - Poprawa jakości powietrza  – Zachodniopomorski Program Antysmogowy oraz Działanie 2.15 – Termomodernizacja budynków jednorodzinnych – Zachodniopomorski Program Antysmogowy.

czytaj więcej

"Z SERCEM DLA GABRYSI"

Cóż to był za piękny dzień!!!" Po raz trzeci mieszkańcy zarówno gminy Krzęcin jak i powiatu choszczeńskiego pokazali, że los potrzebującego nie jest im obojętny. Słoneczna niedziela, (16.06.2019 r.) zgromadziła szerokie grono osób o dobrym sercu, które postanowiło w tym dniu wesprzeć leczenie małej Gabrysi Komorowskiej z Chłopowa.

czytaj więcej

SWING wyróżniony w Szczecinie!!!

W całej historii działalności zespołu tanecznego SWING takiego sukcesu jak sobotnie wyróżnienie podczas Wojewódzkiego Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego, jeszcze nie było.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest czwartek 05 grudnia 2019, imieniny: Kryspina i Saby