Remont drogi powiatowej w Chłopowie

Wkrótce rozpocznie się remont drogi powiatowej 2222 Z na odcinku ulic Główna-Bukowa w Chłopowie. Prace polegać będą na naprawie kilkunastu wyznaczonych odcinków nawierzchni jezdni, uszkodzonej na skutek czynności przy budowie kanalizacji.

czytaj więcej

Podpisanie umowy na przebudowę ul. Ogrodowej

W dniu wczorajszym (19 września br.) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Choszcznie doszło do podpisania przez Wicewojewodę Zachodniopomorskiego Marka Subocza i Wójta Gminy Krzęcin Bogdana Wojciecha Brzustowicza oraz Zastępcę Głównego Księgowego Renatę Józefczyk, umowy o dofinansowanie środkami pochodzącymi z budżetu państwa zadania pn. „Przebudowa ulicy Ogrodowej stanowiącą drogę gminną nr 68000132”.

czytaj więcej

Koncert Zespołu SOLARIS

Zwieńczeniem Gminnego Festynu Dożynkowego był koncert ZESPOŁU SOLARIS o godzinie 22:00. Zespół Solaris został założony w 1990 roku. Liderem zespołu, a zarazem jego założycielem jest wokalista Piotr Wójcik.

czytaj więcej

Koncert Zespołu JOKER

O godzinie 21:00 na scenie krzęcińskiej amfiteatru swój występ miał ZESPÓŁ JOKER. Zespół zadebiutował w roku 2012 piosenką "Petarda" nagraną wspólnie z Karolem Pietrzakiem z Zespołu Mega Dance. Założycielem, wokalistą oraz autorem większości tekstów i kompozycji zespołu Joker jest Piotr Koczocik, który na scenie wspierany jest przez dwie urocze tancerki Beatę oraz Anię.

czytaj więcej

Koncert Eleny Rutkowskiej

Podczas tegorocznego Gminnego Festynu Dożynkowego, swój koncert o godzinie 19:30 miała ELENA RUTKOWSKA z Zespołem – rewia estradowa” CYGAŃSKIE CZARY”. Zespół Cygańskie Czary powstał 10 lat temu z inicjatywy solistki Eleny Rutkowskiej – gwiazdy muzyki romskiej.

czytaj więcej

Dożynkowy Konkurs Wieńców i Turniej Sołecki

Dużo emocji wzbudziło także rozstrzygnięcie Konkursu na Gminny Wieniec Dożynkowy. W konkursie udział wzięło 7 Sołectw z Gminy Krzęcin, wśród nich były wieńce wykonane przez: Sołectwo Przybysław, Sołectwo Rakowo, Sołectwo Granowo, Sołectwo Objezierze, Koło Gospodyń Wiejskich z Krzęcina reprezentujący Sołectwo Krzęcin, Stowarzyszenie „Aktywny Senior” z Chłopowa reprezentujący Sołectwo Chłopowo oraz „Mamuśki Żeńsko”.

czytaj więcej

Dożynkowe Występy Artystyczne

Podczas Gminnego Festynu Dożynkowego miały miejsce występy artystyczne lokalnych zespołów oraz zaproszonych Gości. Jako pierwszy wystąpił ponownie Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej „INA”, którego mogliśmy zobaczyć w tańcach Śląska Opolskiego, tańcach Beskidu Śląskiego, a także wysłuchując przyśpiewek ludowych. Ciekawym i bardzo widowiskowym elementem występu Zespołu „INA” był kaszubski rytuał – „KASZUBSKIE ŚCINANIE KANI”, czyli ptaka, którego Dawni Kaszubowie uznawali za symbol zła.

czytaj więcej

Obrzędy Dożynkowe

Kolejnym ważnym punktem Gminnego Festynu Dożynkowego były Obrzędy Dożynkowe w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej „INA”. Podczas części wieńcowej nie zabrakło wspólnych tańców oraz obsypywania zbożem i obtańcowywania.

czytaj więcej

Korowód Dożynkowy

Po zakończeniu dziękczynnej mszy świętej Dożynkowy Korowód, stanowiący nieodłączny element dożynek w Gminie Krzęcin, wyruszył w kierunku krzęcińskiego amfiteatru, aby wspólnie świętować zakończenie prac w polu, ogrodzie i sadzie oraz dziękować za tegoroczne dary ziemi. Barwny i liczny korowód był prowadzony przez Starostów Dożynek – Panią Judytę Mroczkowską oraz Pana Przemysława Partykę.

czytaj więcej

Dożynkowa Msza Święta

15 września 2018 roku w Krzęcinie odbył się Gminny Festyn Dożynkowy. Zgodnie z tradycją Święta Plonów obchody dożynkowe rozpoczęły się uroczystą mszą dziękczynną w Kościele Parafialnym p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Krzęcinie. Tegoroczną mszę świętą, o godzinie 14:00, w intencji rolników, ich rodzin oraz wszystkich mieszkańców Gminy Krzęcin celebrował oraz wygłosił homilię ksiądz proboszcz Tadeusz Łuczak. GCK Krzęcin

czytaj więcej

Dożynkowy Brydż Sportowy

W słoneczną sobotę 15 września w Gminnym Centrum Kultury w Krzęcinie rozegrano dożynkowy turniej brydża sportowego. 7 par rywalizowało na zapis maksymalny na dystansie 28 rozdań. Z wynikiem 58% wygrali choszcznianie Henryk Tyburczy - Andrzej Czernow.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest poniedzialek 21 stycznia 2019, imieniny: Agnieszki