Drodzy Mieszkańcy Gminy Krzęcin!

W imieniu własnym i wszystkich kandydatów Komitetu Wyborczego Wyborców Bogdana Wojciecha Brzustowicza RAZEM DLA GMINY chciałbym podziękować Wam za udział i poparcie udzielone w niedzielnych wyborach samorządowych w dniu 21 października. Oddane na mnie i kandydatów na radnych z mojego komitetu głosy są nie tylko wyrazem zaufania, ale także wielkim zobowiązaniem na przyszłość, o czym świadczy 1214 głosów (78,02%) oddanych na moją osobę.

czytaj więcej

Wyniki Wyborów Samorządowych 2018 w Gminie Krzęcin

W niedzielę, 21 października 2018 r. w całym kraju odbyły się Wybory Samorządowe. Na stronie internetowej PKW pojawiły się już także wyniki wyborów na Radnych i Wójta Gminy Krzęcin VIII kadencji 2018-2023. W gminnych wyborach udział wzięło 1537 Mieszkańców, co stanowi 57,18 % uprawnionych do głosowania, a więc frekwencja była nieco wyższa niż w kraju.

czytaj więcej

Wiadomości Krzęcińskie 3/68 październik 2018 r.

Zachęcamy Państwa bardzo gorąco do zapoznania się z październikowym wydaniem „Wiadomości Krzęcińskich”, w których przeczytacie o wykonanych najnowszych inwestycjach gminnych w latach 2014-2018. W nowym  informatorze  samorządowym znajdziecie Państwo także informacje na temat podsumowania kadencji oraz dowiecie się jak przebiegały tegoroczne dożynki w naszej gminie.

- 3/68 październik 2018 r.

czytaj więcej

Nowy sprzęt ratowniczy dla OSP Chłopowo i OSP Krzęcin

W dniu 17 października 2018 roku w budynku Urzędu Gminy w Krzęcinie odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratownictwa technicznego, medycznego i drogowego. Sprzęt został zakupiony w ramach realizacji zadania ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości, Program I Priorytetu III B „Wsparcie i rozwój systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacja przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem”.

czytaj więcej

Uroczyste Obchody XVIII Dnia Papieskiego

"Promieniowanie ojcostwa" - pod takim hasłem, w dniu 14 października 2018 r., obchodzono w całej Polsce XVIII Dzień Papieski. Również w Gminie Krzęcin odbyły się uroczyste obchody, które rozpoczęły się Mszą Świętą celebrowaną przez Proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej w Krzęcinie ks. Tadeusza Łuczaka.

czytaj więcej

Inauguracja Roku Kulturalnego 2018/2019

W dniu 11 października br. byliśmy świadkami uroczystej Inauguracji Roku Kulturalnego 2018/2019, która odbyła się w sali widowiskowej GCK. Ta piękna uroczystość, która już na dobre wpisała się w kalendarz imprez Gminy Krzęcin, jest prawdziwym świętem dla pracowników, twórców i animatorów Gminnego Centrum Kultury w Krzęcinie. Po uroczystym otwarciu Inauguracji przez Dyrektora Gminnego Centrum Kultury Panią Alicję Kamińską, na zaproszonych Gości czekała prawdziwa muzyczna niespodzianka w postaci koncertu duetu muzycznego „Współszycie”.

czytaj więcej

Mieszkanie plus

W związku z dużym zainteresowaniem programem Mieszkanie plus, Krajowy Zasób Nieruchomości uruchomił Ogólnopolski numer telefonu 801-801-596, pod którym można uzyskać informacje o programie Mieszkanie plus – do wiadomości i stosowania.

czytaj więcej

"Ku pamięci ks. Stefana Jodłowskiego"

„Ku pamięci ks. Stefana Jodłowskiego” to niezwykłe wydarzenie, które miało miejsce 10 października br. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chłopowie, w czasie którego dokonano odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamiątkowej, ufundowanej przez Parafian i Proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej w Chłopowie.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest piątek 22 marca 2019, imieniny: Bogusława i Katarzyny

Wydarzenie dnia:

Wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej w Kaszewie i Rakowie