Gmina Krzęcin w finale projektu "POD BIAŁO-CZERWONĄ"

flaga

Miło nam Państwu przekazać informację, iż na stronie www.gov.pl opublikowana została lista gmin, które spełniły warunki określone w regulaminie projektu i zakwalifikowały się do finałowego etapu projektu „Pod biało-czerwoną” związanego z realizacją zakupu i montażu masztów z biało-czerwonymi flagami.

czytaj więcej

WOŚP 2021

Z przyjemnością pragniemy Państwa poinformować, iż podczas tegorocznej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Krzęcin zebrano 7431,29 zł. W tym roku zbieraliśmy środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Kwotę w wys. 852,71 zł udało się także zebrać wśród krzęcińskich Morsów.

wosp2021
Możemy się śmiało pochwalić, iż nasza gmina dołożyła piękną cegiełkę w wys. 8284 zł.
Dziękujemy!

 

czytaj więcej

Nabór na rachmistrza spisowego!

rachmistrz

Pan Bogdan Wojciech Brzustowicz – Gminny Komisarz Spisowy w Krzęcinie ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac spisowych, związanych z przeprowadzeniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w 2021 r. spisu powszechnego NSP 2021.

czytaj więcej

Dopłaty do czynszu

doplata Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzęcinie informuje, że z początkiem roku 2021 weszły w życie przepisy umożliwiające przyznanie najemcom i podnajemcom lokali mieszkalnych dodatku mieszkaniowego powiększonego o dopłatę do czynszu z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19. Zainteresowanych Państwa skorzystaniem z tej formy wsparcia  informujemy, że wnioski można składać do 31 marca 2021 r.

czytaj więcej

Obowiązek odśnieżania chodników

odsniezanie

Szanowni Państwo!
W związku z trwającym sezonem zimowym oraz intensywnymi opadami śniegu Gmina Krzęcin przypomina o obowiązkach, jakie ciążą na właścicielach nieruchomości.
Właściciele, użytkownicy, osoby posiadające nieruchomość w zarządzie, a także inne podmioty władające nieruchomościami zobowiązani są do utrzymania czystości i porządku na chodnikach położonych wzdłuż nieruchomości (chodnik położony bezpośrednio przy granicy nieruchomości ).
Do obowiązków należy między innymi usuwanie śniegu, lodu, błota i innych zanieczyszczeń zalegających na chodnikach.
Obowiązki te reguluje ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1439 z późn. zm.).

 

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest środa 21 kwietnia 2021, imieniny: Feliksa i Anzelma

Najbliższe wydarzenie: