Konkurs "ZIELEŃ I KWIATY NA MOJEJ POSESJI"

Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców Gminy Krzęcin, a szczególnie do właścicieli posesji, balkonów i tarasów. Celem Konkursu jest wyłonienie najładniejszej posesji oraz najładniejszego balkonu (tarasu) w Gminie Krzęcin. Konkurs ma charakter otwarty i jednoetapowy. Udział w konkursie jest bezpłatny i dobrowolny.
Zgłoszenia do konkursu: do dnia 18 sierpnia 2017 r.(do godz.15.30).
Ocena zgłoszeń do konkursu przez Komisję Konkursową: 22 sierpnia – 25 sierpnia br.
Konkurs odbywa się pod patronatem Wójta Gminy Krzęcin dr Bogdana Wojciecha
Brzustowicza.

W załącznikach do pobrania:

KARTA ZGŁOSZENIOWA 

REGULAMIN KONKURSU 

czytaj więcej

Zakończenie Akcji Lato na Wsi "ZACZAROWANE WAKACJE"

Po całym miesiącu pełnych wrażeń i ciekawych wakacyjnych zajęć, przygotowanych przez Gminne Centrum Kultury w Krzęcinie przyszedł czas na magiczne zakończenie AKCJI LATO NA WSI , które odbyło się dnia 28 lipca 2017 r. (piątek). Przy tak kapryśnej lipcowej pogodzie, trzeba przyznać, że mieliśmy szczęście – HURA! Wszyscy spragnieni słońca, bawili się z podwojoną siłą.

czytaj więcej

Komunikat

W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi (częste opady deszczu) powodującymi liczne podtopienia upraw a co się z tym wiąże bardzo trudnym zbiorem jak również znacznym obniżeniem plonów, Wójt Gminy Krzęcin informuje, że w przypadku strat spowodowanych powyższym, rolnicy mogą składać wnioski o szacowanie codziennie w sekretariacie Urzędu Gminy w Krzęcinie, ul. Tylna 7, w godzinach pracy urzędu.

Szacowania strat w gospodarstwie dokona komisja powołana przez Wojewodę Zachodniopomorskiego.

czytaj więcej

Dotacja na prace konserwatorskie w kościele w Rakowie

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przyznał dotację na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, położonym na obszarze województwa zachodniopomorskiego na rok 2017. Dofinansowanie w wysokości 30.000 zł na konserwację techniczną i estetyczną sedilli polichromowanych we wnętrzu kościoła Świętej Trójcy w Rakowie otrzymała Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętej Jadwigi Śląskiej w Zieleniewie.

czytaj więcej

Remont Posterunku Policji W Krzęcinie

Zakończył się pierwszy etap prac związanych z remontem Posterunku Policji w Krzęcinie. Modernizacja budynku została sfinansowana głównie ze środków Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie przy wsparciu Gminy Krzęcin, Wiesławy Krowickiej Prezesa Spółdzielni „Mielęcin”, Krzysztofa Kowalskiego Firma WOD-GAZ Krzęcin, Firmy 2x3 S.A. Krzęcin, Przedsiębiorstwa Handlowo-Produkcyjnego „Karex” z Mielęcina oraz Nadleśnictwa Choszczno i Bierzwnik.

 

 

czytaj więcej

POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA W OBJEZIERZU - DODATKOWE OŚWIETLENIE

W celu zwiększenia bezpieczeństwa w Objezierzu, na odcinku drogi powiatowej od początku miejscowości w stronę zatoczki autobusowej, zamontowano 3 dodatkowe oprawy oświetleniowe. Wnioski w tej sprawie zgłaszali Radni: Jolanta Radomiak i Henryk Cichowski oraz Sołtys Judyta Mroczkowska.

 

czytaj więcej

POSTAWA GODNA NAŚLADOWANIA

Gościem wójta Bogdana Wojciecha Brzustowicza był dzisiaj (21.07.2017 r.) Krzysztof Cepak, uczeń Zespołu Szkół w Krzęcinie, który od kilku już lat bierze udział w pięknej akcji zbierania plastikowych nakrętek dla chorego Stasia Fidosa z Choszczna. Środki zebrane w ten sposób zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację chłopca.

czytaj więcej

Rewitalizacja Gminy Krzęcin

W ramach działań animacyjnych rozpoczęły się prace nad realizacją projektu „Rewitalizacja na terenie gmin województwa zachodniopomorskiego znajdujących się w Specjalnej Strefie Włączenia”.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest poniedzialek 25 września 2017, imieniny: Aurelii i Ładysława