W Nowym Klukomiu władzę przejęli mężczyźni

Mieszkańcy sołectwa Nowy Klukom wybrali wczoraj (26.03.2019 r.) ponownie na stanowisko sołtysa Pana Stanisława Gorzynika. Zebranie wiejskie zwołane przez wójta Bogdana Wojciecha Brzustowicza poprowadził przewodniczący Artur Konopelski. Na ogólną liczbę uprawnionych mieszkańców do głosowania - 57, obecnych było 11 osób. Członkami Rady Sołeckiej zostali: Pan Tadeusz Gorzynik (przewodniczący), Pan Tomasz Szymanowski i Pan Piotr Wasiak. Gratulujemy serdecznie i życzymy owocnej pracy!!!

czytaj więcej

Twój e-PIT

Żeby skorzystać z usługi Twój e-PIT nie trzeba instalować dodatkowego oprogramowania ani aplikacji. Wystarczy przeglądarka i dostęp do internetu. Z usługi można bez problemu skorzystać także na smartfonie czy tablecie, ponieważ dostosowuje się automatycznie do urządzenia.

Szczegóły na www.podatki.gov.pl

czytaj więcej

Mieszkańcy Objezierza mają sołtysa

25 marca br. mieszkańcy Objezierza zebrali się w Klubie Kultury, by wybrać sołtysa i radę sołecką na nową kadencję.
W spotkaniu uczestniczyli: wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz, sekretarz gminy Ryszard Przywarty oraz radne z miejscowości Objezierze: Judyta Mroczkowska i Anna Masaj-Szczepańska.

czytaj więcej

VII Koncert "A MY ŚPIEWAMY TAK..."

Dnia 23 marca br. w Wiejskim Domu Kultury w Chłopowie już po raz 7 został zorganizowany Koncert Zespołów Śpiewaczych „A MY ŚPIEWAMY TAK…”. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Aktywny Senior z Chłopowa oraz Gminne Centrum Kultury w Krzęcinie, natomiast patronat nad koncertem objął Wójt Gminy Krzęcin oraz Powiat Choszczeński.

czytaj więcej

Słonice z tą samą Panią Sołtys

25 marca br. w miejscowości Słonice odbyły się wybory sołeckie, w których udział wzięło 13 mieszkańców (na 62 uprawnionych). Podczas spotkania, w którym uczestniczył wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz i sekretarz gminy Ryszard Przywarty dokonano wyboru sołtysa, i tu nikogo nie zdziwił fakt, iż stanowisko to na kolejną kadencję 2019-2024 objęła ponownie Pani Małgorzata Bartczak.

czytaj więcej

Sołtysem w Rakowie nadal będzie kobieta

W spotkaniu wyborczym (22.03.2019 r.) w sołectwie Rakowo udział wzięło 71 osób na 229 uprawnionych. Wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz dokonał powitania uczestników i stwierdził prawomocność zebrania, które w dalszej części poprowadził już sekretarz gminy, Ryszard Przywarty.

czytaj więcej

Czwarta kobieta - Panią Sołtys

Kolejne wybory sołeckie już za nami, i tym razem w dniu 22 marca br. na zebraniu wiejskim w Kaszewie wytypowano do roli sołtysa kobietę – Panią Paulinę Preis, co pokazuje, że nadchodzi nowa fala. Kobiety w gminie Krzęcin przejmują stery dowodzenia w swoich sołectwach.

czytaj więcej

Chłopowo wybrało również Panią Sołtys

W dniu wczorajszym, 21 marca br., w Wiejskim Domu Kultury w Chłopowie miały miejsce wybory sołeckie. Mieszkańców sołectw powitał wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz, a zebranie poprowadził sekretarz gminy Ryszard Przywarty.

czytaj więcej

Władza sołecka w rękach kobiet

W dniach 19 i 20 marca br. Mieszkańcy sołectw Żeńska i Granowa wybrali nowych sołtysów. Powitania uczestników i stwierdzenia prawomocności zebrania w Żeńsku dokonał Wójt Gminy Krzęcin, Bogdan Wojciech Brzustowicz, a poprowadził je Przewodniczący Rady Gminy, Artur Konopelski. Na ogólną liczbę uprawnionych do głosowania 264 obecnych było 92.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest sobota 20 lipca 2019, imieniny: Czesława i Hieronima

Najbliższe wydarzenie: