Przebudowa ulicy Pocztowej i Szkolnej w Krzęcinie

Pełną parą ruszyła już przebudowa ulic Pocztowej i Szkolnej w Krzęcinie w obrębie drogi powiatowej. Koszt całkowity inwestycji, w której Gmina Krzęcin jest partnerem, wynosi 983.350 zł., z czego dofinansowanie dla Powiatu Choszczeńskiego to kwota 491.675 zł., co stanowi 50% wartości projektu. Przypomnijmy, iż w dniu 9 lipca br. doszło do podpisania, przez Wicewojewodę Zachodniopomorskiego, Marka Subocza oraz Starostę Choszczeńskiego, Wiolettę Kaszak i Wicestarostę Pawła Szubera, umowy w sprawie finansowego wsparcia w ramach Programu Rządowego ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Wykonawcą prac inwestycyjnych jest firma MALDROBUD Sp.z o.o.Sp. kom.

czytaj więcej

Gminny Festyn Dożynkowy 2019

Dożynki to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji. W słoneczną niedzielę 1 września w Krzęcinie odbyły się dożynki gminne. Dożynki rozpoczęła uroczysta Msza Święta Dziękczynna w Kościele Parafialnym p.w. Świętego Jana Chrzciciela pod przewodnictwem Księdza Proboszcza Tadeusza Łuczaka.

czytaj więcej

RAJD 111 JEZIOR - Strefa kibica w Rakowie

W dniach 24-25 sierpnia br. odbył się na terenie powiatu choszczeńskiego 2 Rajd 111 Jezior Memoriał Adama Andriaszkiewicza. Po raz drugi również odcinek specjalny trasy znajdował się przy boisku wielofunkcyjnym w Rakowie, gdzie utworzona została Strefa Kibica. I w tym roku nie zabrakło miłośników szybkiej jazdy, na których czekało widowisko pełne wrażeń. Mamy nadzieję, że spotkamy się z Wami za rok a wszystkim, którzy włączyli się w organizację rakowskiej strefy składamy serdeczne podziękowania!

czytaj więcej

Dożynki Parafialne w Zieleniewie

24 sierpnia br. w Zieleniewie odbyły się Dożynki Parafialne. Uroczysta liturgia dożynkowa, którą celebrował ks. proboszcz Sławomir Mazurkiewicz, była okazją do modlitwy w intencji rolników. Naszą gminę reprezentowali: Wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz wraz z małżonką, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Choszcznie, Henryk Owczarek; Skarbnik Gminy Krzęcin, Joanna Witkowska i Radny Gminy Krzęcin, Zdzisław Kula. Nie zabrakło w tym dniu pięknych, tradycyjnych wieńców wykonanych przez nasze sołectwa: Kaszewo i Rakowo.

czytaj więcej

Festyn w Chłopowie - Integracja na całego!

24 sierpnia 2019 r. był dla mieszkańców Chłopowa dniem pełnym wrażeń i pozytywnych emocji. A to za sprawą festynu pn. „Integracja, sport i rekreacja nad wodą – by żyło się lepiej”, zorganizowanego przez Radnych Gminy Krzęcin: Małgorzatę Matuszak i Grzegorza Knerę, Sołtysa Patrycję Tułazę i Radę Sołecką w osobach: Paulina Nowak, Małgorzata Winnicka i Tomasz Trzciński, a także niedawno powstałe, ale już jakże prężnie działające Koło Gospodyń Wiejskich w Chłopowie z przewodniczącą Leonardą Papiernik na czele.

czytaj więcej

RAJD 111 JEZIOR

Miłośników motoryzacji i rajdów samochodowych zapraszamy do Strefy Kibica w Rakowie w niedzielę 25 sierpnia 2019 r. w godz. 10-15.00, gdzie będzie można śledzić przebieg sportowej rywalizacji uczestników Rajdu 111 Jezior, stanowiącego 3. Rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. Załogi, które tego dnia będzie można podziwiać ze Strefy Kibica w Rakowie, pokonywać będą trasę na odcinku Zieleniewo-Rakowo-Pławno. Dla wszystkich kibiców i gości organizatorzy zapewniają smaczny poczęstunek i wiele emocji.

czytaj więcej

IV Festyn Taneczny w Rakowie

W dniu 3 sierpnia br. już po raz czwarty odbył się na terenie zespołu rekreacyjno-sportowego Festyn Taneczny w Rakowie. Jego organizatorami byli Pani sołtys Elżbieta Kowalska wraz z radą sołecką, Urząd Gminy Krzęcin i Gminne Centrum Kultury. Imprezę objął swoim patronatem wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest wtorek 19 listopada 2019, imieniny: Elżbiety i Seweryna

Najbliższe wydarzenie: