Sołeckie Dożynki w Granowie

Tradycyjne Dożynki Sołeckie w Granowie, zorganizowane przez Radnych Granowa i Sołtysa z Radą Sołecką, odbyły się 14 września 2019 roku. Obchody Święta Plonów rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą, celebrowaną przez ks. wikarego Rafała Stachowiaka, następnie uczestnicy dożynek udali się do Wiejskiego Domu Kultury, gdzie czekały już na nich same niespodzianki.

czytaj więcej

Remont parkietu sali gimnastycznej

W związku z podjętą, w dniu 30 maja br., uchwałą w sprawie udzielenia pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego z obszaru województwa zachodniopomorskiego z przeznaczeniem na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej w 2019, Województwo Zachodniopomorskie przyznało Gminie Krzęcin dofinansowanie na zadanie pn. "Modernizacja hali sportowej Szkoły Podstawowej w Krzęcinie poprzez remont nawierzchni".

czytaj więcej

Remont w szkole w Krzęcinie

Zakończyły się prace remontowe pomieszczeń wewnątrz budynku Szkoły Podstawowej w Krzęcinie. Pracownicy Zespołu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Krzęcinie wraz z konserwatorami ze szkoły odmalowali sale i kuchnię oraz wymienili pokrycie podłogowe.

czytaj więcej

Barzkowicki konkurs wieńców

W ubiegłą niedzielę, 8 września br., w Barzkowicach odbyły się już XXXII Targi Rolne "Agro Pomerania 2019". W konkursie wieńców dożynkowych naszą gminę reprezentowały 2 sołectwa: Krzęcin i Rakowo.

czytaj więcej

Nowy projekt "Niesamodzielni w Gminie Krzęcin"

Z przyjemnością pragniemy Państwa poinformować, iż w związku z zakończeniem oceny wniosków w ramach konkursu RPZP.07.06.00-IP.02-32-K47/19 dotyczącego wsparcia rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym, złożony przez Gminę Krzęcin wniosek do Wojewódzkiego Urzędu Pracy uzyskał ocenę pozytywną i został wybrany do dofinansowania.

czytaj więcej

Dożynki parafialne w Chłopowie

Dożynki parafialne od wieków wpisują się w tradycję ludową, są symbolem dorobku ciężkiej pracy rolników i stanowią wyraz hołdu społeczności wiejskiej. Organizatorami tegorocznego święta byli Radni Gminy Krzęcin: Małgorzata Matuszak i Grzegorz Knera, Sołtys Patrycja Tułaza, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich i oczywiście mieszkańcy sołectwa.

czytaj więcej

Dożynki Sołeckie w Objezierzu

8 września br. w Objezierzu odbyła się uroczysta Msza Święta Dożynkowa. Starostami tegorocznych dożynek zostali Państwo Joanna i Marian Pawlak - prowadzący gospodarstwo rolne w Objezierzu. Wszystkim zaangażowanym w dożynkowe przygotowania serdecznie dziękujemy!

 

czytaj więcej

Wniosek o dofinansowanie w ramach Programu Antysmogowego

Gmina Krzęcin przystąpiła do konkursów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Zachodniopomorski Program Antysmogowy.
Wnioskujemy w ramach działania:
- RPZP.02.14.00 Poprawa jakości powietrza - Zachodniopomorski Program Antysmogowy (grant w wysokości 7.500,00 zł na wymianę źródła ciepła na niskoemisyjne). Wnioskowana kwota dofinansowania to 117.000,00 zł.

czytaj więcej

Narodowe Czytanie Noweli Polskich

W sobotę, 7 września br., w Bibliotece Publicznej w Krzęcinie, odbyła się 8. edycja "Narodowego Czytania" zorganizowana przez Gminne Centrum Kultury w Krzęcinie i wspomnianą bibliotekę. Akcję, objętą honorowym patronatem Pary Prezydenckiej, przygotowała Pani Ewa Smoderek, kustosz krzęcińskiej biblioteki.

czytaj więcej

"Bezpieczeństwo nad wodą" - Festyn w Krzęcinie

W sobotnie południe, tj. 7.09.2019 r., mimo nieciekawych warunków atmosferycznych, nad jeziorem Brudnym w Krzęcinie, miał miejsce festyn pn. "Bezpiecznie nad wodą", zorganizowany w ramach Programu Społecznik 2019-2021 przez Sołectwo Krzęcin, z Sołtysem Kamilem Kozłowskim na czele.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest czwartek 19 września 2019, imieniny: Januarego i Konstancji

Najbliższe wydarzenie: