Zdobywamy zawód kucharza

W Sali Narad Urzędu Gminy Krzęcin rozpoczął się darmowy kurs unijny dot. uzyskania tytułu czeladnika w zawodzie kucharza, w którym udział bierze II 10-osobowa grupa Mieszkańców naszej gminy. Realizatorką projektu jest Pani Wioletta Cywińska, właścicielka firmy CentrEdu w partnerstwie z Instytutem Rozwoju i Innowacji Euro-Konsult Sp. z o.o. ze Szczecina. Kurs finansowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

czytaj więcej

Nowa ulica Ogrodowa

Zakończyła się przebudowa ulicy Ogrodowej w Krzęcinie. Inwestycja, której koszt całkowity wyniósł 1.078,445 zł otrzymała w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, dofinansowanie w kwocie 539.222 zł. Wykonawcą zadania była firma REBUDROG sp. z o.o. z Rębusza. Mamy nadzieję, że nowa droga będzie służyła Mieszkańcom przez wiele, wiele lat.

czytaj więcej

Termomodernizacja i remont WDK Chłopowo

W przyszłym roku budynek Wiejskiego Domu Kultury w Chłopowie doczeka się gruntownego remontu i termomodernizacji. Wniosek o dofinansowanie na ten cel został złożony przez wójta w naborze przeprowadzonym w dniach 7-28 lutego 2018 r. przez Urząd Marszałkowski w ramach unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

czytaj więcej

Susza - warunki pomocy finansowej

Rolnicy, którzy mają oszacowane przez komisje szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2018 r. suszy lub powodzi będą mogli ubiegać się w powiatowych biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o pomoc w formie dotacji na powierzchnię upraw, w których szkody wynoszą co najmniej 30 proc.

czytaj więcej

PODPROGRAM 2017 – efekty

Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzęcinie z terenu województwa zachodniopomorskiego przy współpracy z Bankiem Żywności w Gorzowie Wlkp. realizował Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2017 współfinasowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie  sierpień 2017 – czerwiec 2018.

czytaj więcej

Spotkanie Autorskie z panią Bernardą Ewą Dybowską

Spotkanie autorskie z Panią Bernardą Ewą Dybowską, choszczeńską poetką, wieloletnią Dyrektorką Zespołu Szkół Nr 3 w Choszcznie, Radną Powiatu Choszczeńskiego obecnej kadencji, kobietą o niezwykle pogodnym i wrażliwym usposobieniu, przyjaciółką ludzi i zwierząt, miało miejsce w środowe południe (25 lipca br.) w Gminnym Centrum Kultury w Krzęcinie.

czytaj więcej

Warsztaty kulinarne

Po zakończeniu części teoretycznej kursu unijnego dot. uzyskania tytułu czeladnika w zawodzie kucharza rozpoczęły się warsztaty kulinarne dla I grupy uczestników projektu.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest wtorek 21 sierpnia 2018, imieniny: Joanny i Franciszki

Najbliższe wydarzenie: