"Pod Biało-Czerwoną"

maszty

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wraz z Ministerstwem Cyfryzacji ogłosili akcję „Pod Biało-Czerwoną”. Inicjatywę podjęto z okazji setnej rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej.
Gminy, w których mieszkańcy zbiorą odpowiednią liczbę podpisów online na stronie gov.pl, otrzymają dotację na zakup masztów i flag oraz ich instalacji:
 - w przypadku naszej gminy potrzebujemy 100 głosów.    
Gmina Krzęcin bierze udział w projekcie. Dzięki projektowi chcemy budować wspólnotę i wzmacniać ideę zaangażowanego społeczeństwa obywatelskiego. Niech biało-czerwona dumnie, przez cały rok, powiewa w sercach naszych małych Ojczyzn!

 Ryszard Przywarty
Sekretarz Gminy Krzęcin
Koordynator Projektu

Krzęcin, 1 września 2020r.                    

REGULAMIN

czytaj więcej

Otwarcie siłowni zewnętrznej w Mielęcinie

W dniu 16 października 2020r. odbyło się uroczyste otwarcie siłowni zewnętrznej zbudowanej  na  placu zabaw obok Wiejskiego Domu Kultury w Mielęcinie. Impreza odbywała się pod hasłem projektu „Fitness dla dużych i małych”.

silowniamielecin

czytaj więcej

Gminne Obchody Święta Edukacji

ndn

Ze względu na panujące zagrożenie epidemiologiczne uroczystości związane z obchodami Dnia Edukacji Narodowej w dniu 14 października 2020 r. ograniczone zostały do spotkania z pracownikami Szkoły Podstawowej w Krzęcinie. Święto to ma w Polsce długą i piękną tradycję, o której warto pamiętać nawet w tak trudnych okolicznościach.

czytaj więcej

Pracowita Sesja Rady Gminy

sesja

W związku z utrzymującym się na terenie całego kraju stanem epidemii, XIV sesja Rady Gminy w dniu 22 września 2020 r. odbyła się w Sali Obrad Urzędu Gminy w Krzęcinie przy zachowaniu rygoru niezbędnych środków ostrożności. Sala przed obradami została poddana procesowi ozonowania. Wszyscy obecni Radni oraz kierownicy gminnych jednostek i pracownicy Urzędu zostali poinformowani o konieczności założenia maseczek ochronnych i dezynfekcji rąk.

czytaj więcej

Ćwiczenie Renegade/Sarex-20

W związku z planowanym krajowym ćwiczeniem Renegade/Sarex-20 organizowanym przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych oraz w oparciu o § 10 ust 4 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 r., poz. 96), informujemy, że na terenie gminy w dniu 6 października (od 8.00 do 10.00) odbędzie się trening systemu alarmowania i ostrzegania z uruchomieniem syren alarmowych, podczas którego może być nadany sygnał alarmowy, modulowany trwający trzy minuty – oznaczający ogłoszenie alarmu oraz dźwięk ciągły trwający trzy minuty – oznaczający odwołanie alarmu.

Apelujemy do mieszkańców, o traktowanie nadawanych sygnałów jako ćwiczebnych, a nie rzeczywistego zagrożenia.

 

czytaj więcej

Otwarty konkurs ofert na realizację zadania w sferze działalności pożytku publicznego w 2020 roku

herbWÓJT GMINY KRZĘCIN ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań w sferze działalności pożytku publicznego na terenie Gminy Krzęcin w 2020 roku w zakresie działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych w 2020 roku pn.:

1. „Wsparcie ciągłości realizowanych projektów przez organizacje ze środków pochodzących spoza budżetu Gminy Krzęcin w zakresie wspomagania rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych”.

Wysokość środków przeznaczonych na realizację w/w zadań to  10.000 zł.

Termin składania ofert: 26 października 2020 r. do godz. 15:30

Więcej info: linkwww.bip.krzecin.pl

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest środa 21 października 2020, imieniny: Urszuli i Hilarego

Najbliższe wydarzenie: