Nowa tablica informacyjna o gminie

Na placu Jana Pawła II w Krzęcinie, obok przystanku autobusowego, została zamontowana nowa tablica informacyjna o gminie.Zawiera ona ogólną charakterystykę gminy oraz informacje o jej walorach, zabytkach i szlakach turystycznych. Tablicę wykonano w ramach projektu realizowanego we współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Szczecinie.

czytaj więcej

Wnioski o dokonanie komisyjnego oszacowania strat - susza

W związku z wystąpieniem na terenie Gminy Krzęcin niekorzystnych warunków atmosferycznych (susza)  informuję rolników z terenu Gminy Krzęcin, że zwróciłem się do Wojewody Województwa Zachodniopomorskiego o powołanie komisji ds. oszacowania skutków suszy na terenie Gminy Krzęcin. 

 

czytaj więcej

Pechowa inwestycja

O problemach z rozliczeniem inwestycji pn. Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Krzęcin, realizowanej w końcówce poprzedniej kadencji (w latach 2013-2014), wiadomo już od dłuższego czasu. Przypomnijmy, że w ramach tej inwestycji powstała sieć przesyłowa ciśnieniowa o długości łącznej 2.166 m oraz sieć grawitacyjna o długości łącznej 3.453 m, wybudowano 9 przepompowni, 21 studzienek oraz 109 studzienek kanalizacyjno przyłączeniowych. Inwestycja dofinansowana została ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. 

czytaj więcej

Gmina Krzęcin otrzyma dotację na usuwanie azbestu

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na posiedzeniu w dniu 7 lipca 2015 r. podjął decyzję o udzieleniu Gminie Krzęcin dofinansowania w formie dotacji w wysokości do 73 tys. 335 zł na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Przypomnijmy, że wniosek w tej sprawie (pod nazwą: „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Krzęcin”) został złożony przez naszą gminę w dniu 11 czerwca br. Wcześniej gmina musiała jeszcze opracować „Program usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest na lata 2014-2032” oraz przeprowadzić inwentaryzację wyrobów zawierających azbest. Planowany termin realizacji zadania to koniec listopada.

czytaj więcej

Nasi przedstawiciele w Zachodniopomorskiej Izbie Rolniczej

W wyniku wyborów do Walnych Zgromadzeń Izb Rolniczych, które odbyły się w niedzielę 31 maja 2015 r. w całej Polsce, do Rady Powiatowej w Choszcznie ZIR na najbliższą 4-letnią kadencję weszło dwóch przedstawicieli z terenu Gminy Krzęcin. Są nimi: Stanisław Gorzynik i Radosław Niemienionek. Gratulujemy!. Dodajmy, że w województwie zachodniopomorskim wybory odbyły się w 108 okręgach, a o mandaty walczyło 348 kandydatów.

czytaj więcej

Przebudowa skrzyżowania przy ul. Pogodnej w Krzęcinie

O poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu zabiegali radni i mieszkańcy Krzęcina już od dawna, zwracając uwagę na niebezpieczne skrzyżowanie i słabą widoczność. W najbliższych dniach pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Choszcznie poszerzą skrzyżowanie oraz rozbudują kamienną wysepkę wraz z fragmentem chodnika.

czytaj więcej

Ulica Jeziorna w Krzęcinie po modernizacji

Zakończyła się modernizacja ul. Jeziornej w Krzęcinie, łączącej dwie drogi powiatowe. Jej celem byłat poprawa płynności i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wykonawcą była Firma TOM-BRUK Tomasz Apoczkin ze Sławęcina. Koszt tej inwestycji to kwota 293.754 zł.

czytaj więcej

Bezpieczniej przy wjeździe do Objezierza

Na zakręcie przy drodze powiatowej do Objezierza, przed wjazdem do miejscowości, zamontowana została przez pracowników Powiatowego Zarządu Dróg barierka metalowa, która ma chronić przed wypadnięciem pojazdów z jezdni. 

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest sobota 06 marca 2021, imieniny: Róży i Wiktora

Najbliższe wydarzenie: