Lista Produktów Tradycyjnych - UMWZ

Wspólnie odkrywajmy tradycyjne smaki Pomorza Zachodniego!
My mieszkańcy Pomorza Zachodniego w większości pochodzimy z innych rejonów Polski. Nasi przodkowie przybywali tutaj, kiedy po wojnie zmieniły się granice. Każda rodzina przywiozła tradycje kulinarne ze swoich stron. Dlatego tradycja kulinarna Pomorza Zachodniego jest stosunkowo młoda, ale przez złożoną historię, jedyna w swoim rodzaju. Zadbajmy o nią!

czytaj więcej

Wniosek o oszacowanie szkód powstałych w wyniku wystąpienia niekorzystnego zjawiska atmosferycznego

Uprzejmie informuję, że na stronie internetowej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie dostępny jest nowy wzór wniosku o oszacowanie szkód powstałych w wyniku wystąpienia niekorzystnego zjawiska atmosferycznego (http://www.szczecin.uw.gov.pl/ - w zakładce Dla przedsiębiorców - Szkody w rolnictwie).
Wniosek dostosowany został do wymogów i informacji, które należy zawrzeć w protokole z oszacowania zakresu i wysokości szkód w gospodarstwie rolnym lub dziale specjalnym produkcji rolnej spowodowanym wystąpieniem niekorzystnego zjawiska atmosferycznego, niezbędnym do skorzystania przez poszkodowanych rolników z dostępnych form pomocy.

Wniosek

 

czytaj więcej

Wybory do Izb Rolniczych

W maju 2019 roku kończy się V kadencja Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej. Krajowa Rada Izb Rolniczych uchwałą Nr 2/2019 zarządziła na niedzielę 28 lipca 2019 roku wybory do izb rolniczych.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest niedziela 31 maja 2020, imieniny: Anieli i Petroneli

Najbliższe wydarzenie: