Statuetka Pierwszy Szczebel do Nobla w rękach SP w Krzęcinie!

szkola„Nobliści Polscy” Międzyszkolny Konkurs poświęcony popularyzacji dokonań polskich laureatów Nagrody Nobla. Choszczno 2021. Pod takim hasłem odbył się dzisiaj jubileuszowy XX Konkurs przybliżający sylwetki polskich Noblistów.
Zmagania konkursowe jak zwykle odbywały się w Zespole Szkół nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie. Uczestniczące w Konkursie szkoły powitała dyrektor ZS nr 2 Pani Barbara Ciecierska.

„Pierwszy Szczebel do Nobla” - Grand Prix Międzyszkolnego Konkursu ,,Nobliści Polscy’’ przypadł w udziale naszej szkole, z czego jesteśmy niezmiernie dumni. W skład trzyosobowej reprezentacji weszli: OLIWIER JANECKI, kl. VIII b,  AURELIA WOLAŃSKA i MAJA NOWAK – kl. VII.
Ale to nie koniec nagród. Oto kolejne:
I miejsce za prezentację multimedialną, której w roku 2021 przyświeca hasło:
Maria Skłodowska-Curie – matka badań nad promieniotwórczością – początki ery atomu: szanse i zagrożenia; naukowe i moralne dziedzictwo Noblistki;
I miejsce za prezentację artystyczną dowolnie wybranego Noblisty Polskiego, w naszym przypadku była to Wisława Szymborska.
Do tej części konkursu należało przygotować  również plakat będący zapowiedzią formy parateatralnej. W tej kategorii I miejsce przypadło SP nr 3 w Choszcznie, której serdecznie gratulujemy.
Nagrodę specjalną jury przyznało trojgu uczestnikom, a wśród nich znalazła się AURELKA WOLAŃSKA.
Naszym niesamowitym uczniom za udział w konkursie i ogrom włożonej pracy w przygotowanie każdej kategorii należą się serdeczne gratulacje i podziękowania. Godnie zaprezentowaliście naszą szkołę.
B. Biesiada
A. Idziak
I. Dobrowolska

Szersza relacja w kolejnym wydaniu POGODNEJ

Gazeta Szkoły Podstawowej w Krzęcinie Pogodna

Wpisany przez: Admin

  • :
  • :

Dziś jest poniedzialek 16 maja 2022, imieniny: Andrzeja i Wieńczysława