Zawody Wędkarskie - BACIARZE 2017

Zawody wędkarskie pod nazwą BACIARZE, to nowa otwarta impreza wędkarska, która zagościła po raz pierwszy w Krzęcinie. Wymyślona została w celach integracji oraz promocji naszego koła na tle powiatu. Ideą zawodów jest wędkowanie startujących w parach, lecz w osobnych sektorach i stanowiskach. W niedzielę 10 września na zbiórce zameldowały się aż 22 pary zawodników, w tym 6 reprezentujących nasze koło.

Po omówieniu szczegółowego regulaminu zawodów przez prezesa koła Mariusza Bodnara, nastąpiło losowanie stanowisk i przygotowanie do łowienia. Jezioro Krzęcińskie wypełniło się wędkarzami prawie dookoła. Po zaciętej, czterogodzinnej rywalizacji oraz posumowaniu wyników okazało się, że aż 3 ekipy mają taką samą ilość punktów sektorowych. W takiej sytuacji waga ryb musiała wyłonić najlepszych. Normą się stało że wędkarze z Krzęcina u siebie nie oddają tak łatwo pucharów gościom i tak też było tym razem, zajęli 2 z 3 pucharowych miejsc. 1 miejsce zajęła para z Krzęcina Łukasz Bombol i Jacek Polański (10pkt sektorowych – łączna waga ryb 14,16kg). Miejsce 2 bracia Łukasz i Sebastian Popławscy z Pełczyc (10pkt sek. – łączna waga ryb 12,41kg). Na miejscu 3 znowu Krzęcin Piotr Wróbel z Krzyśkiem Walczakiem (10pkt sekt. – łączna waga ryb 11,8kg). Łowcą największej ryby zawodów leszcza 0,7kg został kol. Kazimierz Michalak. Koniecznie trzeba wspomnieć, że sponsorem nagród rzeczowych do 6 miejsca był sklep wędkarski Patryka Malinowskiego, za co bardzo dziękujemy.

Z wędkarskim pozdrowieniem Łukasz Bombol.

Wpisany przez: Admin

  • :
  • :

Dziś jest piątek 22 czerwca 2018, imieniny: Pauliny i Flawiusza

Wydarzenie dnia:

FESTIWAL LATA NAD MAŁĄ INĄ