Jarmark Bożonarodzeniowy 2021

Atmosfera Wesołych Świąt i radosnego jarmarku, w tle dzwoneczki, świąteczna muzyka, skrzypiący pod nogami śnieg, pachnące wigilijnym stołem przysmaki - taki jest nasz wyjątkowy Bożonarodzeniowy Jarmark w Gminie Krzęcin, na który od wielu zaprasza wszystkich mieszkańców i przyjezdnych Wójt Gminy.

jarmark

Atrakcjami jarmarku były stoiska z rękodziełem i lokalnymi wyrobami - ozdoby świąteczne, oryginalne prezenty dla najbliższych, smakowite i pachnące wypieki, degustacja świątecznego barszczu Wójta Bogdana Brzustowicza.  Powodzeniem cieszyły się jak zawsze pierogi i krokiety przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy. Głównym bohaterem jarmarku był oczywiście zasiadający na swoim tronie i częstujący słodyczami Św. Mikołaj wraz z Elfinką Paulinką.
Całości dopełnił program artystyczny w wykonaniu: dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Krzęcinie, młodzieży z Samorządu Uczniowskiego przy SP w Krzęcinie przygotowanej przez Panią Małgorzatę Matuszak, na scenie można było również podziwiać gminny chór CON PASSIONE z instruktorem Sandrą Żuk, zespół śpiewaczy GRANOWIANKI, lokalnych artystów Kornelię Oklulicz-Kozaryn i Maję Paprotę. Gościnnie wystąpili również Michał Wietrzycki i Patryk Pato Łassa z zespołu FEERIA.
Podczas tegorocznego jarmarku tradycyjnie już uruchomiona została najprawdziwsza poczta Św. Mikołaja, gdzie przy pomocy Śnieżynki z GCK można było nadać list prosto do Laponii ze specjalną pieczęcią samego Mikołaja, która daje gwarancję szybkiej wysyłki! Spośród wszystkich listów drogą losowania nagrodzone zostały trzy listy. Po raz pierwszy na jarmarku można było zaprojektować i zrobić przypinkę świąteczną, oczywiście przy wsparciu niezastąpionej Śnieżynki. Dla zmarzniętych organizatorzy przygotowali ognisko, przy którym można było upiec kiełbaski na patyku i zjeść z chrupiącym świeżutkim chlebem.
Jarmark Świąteczny był doskonałą okazją do skosztowania wielu tradycyjnych, regionalnych potraw oraz idealnym miejscem dla tych, którzy poszukują inspiracji na prezenty dla swoich najbliższych. Stoiska tworzyli:
1. Koło Gospodyń Wiejskich w Chłopowie.
2. Koło Gospodyń Wiejskich w Granowie.
3. Koło Gospodyń Wiejskich w Objezierzu.
4. Koło Gospodyń Wiejskich „Aktywni Plus” z Krzęcina.
5. Pani Ewa Rutkowska z Granowa.
6. Samorząd Uczniowski przy Szkole Podstawowej w Krzęcinie.
7. Pani Wiesława Bobryk z Krzęcina.
8. Pani Zuzanna Biniek-Płachetka z Radaczewa.
9. Pani Monika Sompolińska z Choszczna.
10. Pan Kazimierz Seta ze Szczecina.
11. Pani Agnieszka Józefiak z Krzęcina.
12. Wójt Gminy Krzęcin Bogdan Wojciech Brzustowicz.
13. Pani Ewelina Wysocka z Krzęcina.
14. Pan Ireneusz Jung z Przelewic.
15. Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Reczu na czele z dyrektorem Jackiem Demczurem.

Wszystkim wystawcom dziękujemy za chęć uczestnictwa w tegorocznym jarmarku, Wasz udział bez wątpienia uświetnił wydarzenie oraz potwierdził potrzebę kultywowania pięknej polskiej tradycji i zwyczajów związanych ze świętami.
Podczas jarmarku nastąpiło rozstrzygnięcie KONKURSU RODZINNEGO „WYJĄTKOWE PIERNIKI-ŚWIĄTECZNE SMAKOŁYKI” oraz można było podziwiać wystawę prac konkursowych. Do konkursu wpłynęło 13 prac rodzinnych, a zwycięzcami zostali:
1. Nagrodę główną otrzymała rodzina Kośmider, w składzie mama – Natalia i syn Natan
2. Pierwsze wyróżnienie otrzymała rodzina Rutkowskich, w składzie babcia – Ewa, dziadek – Andrzej i syn – Jasiu
3. Drugie wyróżnienie otrzymała rodzina Konieczka, w składzie mama – Agnieszka, córka – Hanna
4. Trzecie wyróżnienie otrzymała rodzina Konieczka, w składzie mama – Honorata, syn – Antoni
Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali słodki upominek.
Całość jarmarku zwieńczyło niesamowite show w wykonaniu iluzjonisty Patryka ze Szczecina, który na żywo wprowadził widzów, a przede wszystkim najmłodszych  w moc rozrywki i magii.
Wójt Gminy Krzęcin i Gminne Centrum Kultury składają serdeczne podziękowania WSZYSTKIM, którzy przyczynili się choć w drobnej mierze do organizacji tego wydarzenia. Dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu możemy stworzyć magiczną krainę, którą jest Gmina Krzęcin. Cieszymy się, że byliście Państwo z nami! Do zobaczenia za rok!

Wpisany przez: Admin

  • :
  • :

Dziś jest wtorek 17 maja 2022, imieniny: Weroniki i Sławomira