Zakończenie projektu "Niesamodzielni w Gminie Krzęcin"

Wczoraj w godzinach popołudniowych (25.11.2021 r.) w Wiejskim Domu Kultury w Granowie miało miejsce uroczyste zakończenie projektu "Niesamodzielni w gminie Krzęcin". Obecny na spotkaniu Sekretarz Gminy Krzęcin, Pan Ryszard Przywarty pogratulował zarówno uczestnikom jak i prowadzącym zajęcia pomyślnego zakończenia projektu i stwierdził, że od tej chwili śmiało możemy nazywać naszych Seniorów samodzielnymi.

projekt

Organizacją wydarzenia zajęły się opiekunki projektu Pani Magdalena Rutkowska i Pani Paulina Apoczkin-Domańska. Przypomnijmy, iż wniosek dot. projektu "Niesamodzielni w gminie Krzęcin" złożony został przez Gminę Krzęcin do Wojewódzkiego Urzędu Pracy i dotyczył wsparcia rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym. W ramach projektu uczestnicy mogli skorzystać ze wsparcia opiekuńczego w domach, ze sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego, który udostępniany był  bezpłatnie. Powstał m.in.  klub seniora, w którym organizowano różnego rodzaju zajęcia rozwijające, gimnastykę rekreacyjną czy wyjazdy do kina, teatru, na basen. Realizatorem projektu, na który otrzymaliśmy 945 523, 75 zł, był Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzęcinie.
Podczas uroczystości mieliśmy okazję obejrzeć wystawę prac wykonanych przez uczestników projektu a także obejrzeć gimnastykę w ich wykonaniu.

Gratulujemy!

Wpisany przez: Admin

  • :
  • :

Dziś jest wtorek 17 maja 2022, imieniny: Weroniki i Sławomira