Gmina Krzęcin wnioskuje o Granty Sołeckie

grantyDo ogłoszonego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego konkursu "Granty Sołeckie 2021" przystąpiło 5 sołectw z Gminy Krzęcin. Celem konkursu jest wspieranie rozwoju demokracji lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego oraz wzmacnianie tożsamości i integracji społeczności lokalnej z inicjatywy sołectw.

Sołectwo Chłopowo wnioskuje o doposażenie placu zabaw i uatrakcyjnienie miejsca integracji i rekreacji na świeżym powietrzu przy Wiejskim Domu Kultury. Projekt zakłada montaż dodatkowych elementów na placu zabaw, uporządkowanie terenu i nasadzenie drzew i krzewów zimnozielonych.
Nazwa projektu: "Sport i zabawa to poważna sprawa".
W Krzęcinie natomiast planuje się budowę ogólnodostępnego domku inhalacyjnego. Głównym założeniem projektu jest dążenie do zdrowego trybu życia młodzieży, dorosłych i osób w wieku emerytalnym, rencistów i osób niepełnosprawnych.
Nazwa projektu: "Dr Pszczoła - uloterapia rehabilitacyjna pocovidowa"
Mieszkańcy Mielęcina marzą o doposażeniu placu zabaw i stworzeniu miejsca integracji i rekreacji na świeżym powietrzu i nazwali swoje zadanie "Nasza przestrzeń".
Sołectwo Objezierze wnioskuje o budowę otwartej strefy aktywności. Siłownia zewnętrzna będzie dogodnym miejscem do ćwiczeń, wypoczynku i integracji społeczności lokalnej.
Nazwa projektu - "Otwarta strefa aktywności w Objezierzu"
Podobnie jak w Objezierzu mieszkańcy sołectwa Żeńsko planują budowę siłowni plenerowej na terenie Zespołu Rekreacyjno-Sportowego. Utworzona siłownia przyczyni się do zwiększenia aktywności fizycznej wśród lokalnej społeczności, ale także stanie się miejscem integracji.
Nazwa projektu - "Siłownia plenerowa"
Nagrodą w konkursie jest możliwość otrzymania wsparcia finansowego w wysokości 10.000 zł na sfinansowanie jednego zgłoszonego do realizacji  projektu z terenu sołectwa.
Wszystkim życzymy powodzenia i z niecierpliwością czekamy na wyniki, które ukażą się pod koniec maja br.

POWODZENIA!

Wpisany przez: Admin

  • :
  • :

Dziś jest poniedzialek 17 maja 2021, imieniny: Weroniki i Sławomira

Najbliższe wydarzenie: