W Gminie Krzęcin Komorowski przed Dudą

Druga tura wyborów prezydenckich, w niedzielę 24 maja br., w której rywalizowali ze sobą Bronisław Komorowski i Andrzej Duda, przebiegała w naszej gminie spokojnie i bez zakłóceń. Frekwencja wyborcza, niższa od średniej w kraju, wyniosła 39,98%. W porównaniu z pierwszą turą wzrosła jednak o 9,67%, co w dużej mierze jest wynikiem zaostrzenia się rywalizacji między dwoma kandydatami w ostatniej fazie kampanii i większej mobilizacji elektoratów obu rywali. Oznacza to, że na 3066 uprawnionych do głosowania, wzięło udział w wyborach 1226 mieszkańców.

W Gminie Krzęcin największe poparcie zdobył Bronisław Komorowski (z poparcia PO), na którego oddano 791 głosów (64%). Na jego kontrkandydata, Andrzeja Dudę (PiS), zagłosowało 430 mieszkańców (35%). W porównaniu z pierwszą turą, również zdecydowanie wygraną w naszej gminie przez Komorowskiego, większy przyrost poparcia odnotował urzędujący prezydent RP (tj. o 333 głosy), mniejszy natomiast Duda (tj. o 199 głosy). Należy także dodać, że jedynie 5 głosów oddano nieważnych. Chociaż nie znamy jeszcze oficjalnych wyników wyborów w całym kraju, to wyniki sondażowe wskazują jednak wyraźnie na zwycięstwo Andrzeja Dudy (52%), który wyprzedził Bronisława Komorowskiego (48%) o cztery punkty procentowe.

  • :
  • :

Dziś jest czwartek 05 grudnia 2019, imieniny: Kryspina i Saby