STOP COVID-ProteGo Safe

stopcovidW związku z działaniami informacyjno-promocyjnymi prowadzonymi przez Zachodniopomorski Państwowy Inspektor w Szczecinie w ramach aplikacji STOP COVID-ProteGo Safe Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Choszcznie zwraca się z prośbą o rozpropagowanie ww. aplikacji.

Aplikacje STOP COVID można pobrać na urządzenia z systemem Android z Google Play oraz na urządzenia z systemem iOS z AppStore. Po zainstalowaniu jej na telefonie i uruchomieniu funkcji Bluetooth, aplikacja wyszukuje z otoczenia urządzenia, na których zainstalowana jest aplikacja Bluetooth, aplikacja wyszukuje z otoczenia urządzeniu, na których zainstalowana jest aplikacja STOP COVID lub jej europejski odpowiednik. W sytuacji kiedy zostanie nawiązany kontakt z dwoma urządzeniami w odległości do 2 metrów i będzie on utrzymany przez minimum 15 minut to w szyfrowany sposób zostanie zapisany taki kontakt na okres 14 dni.
Każda osoba z zainstalowana aplikacją, u której zdiagnozowano COVID-19 anonimowo ostrzega osoby, z którymi miała kontakt. Ważne jest to, że aplikacja nie zbiera żadnych danych użytkowników, które są w pamięci telefonu, również nie trzeba podawać żadnych danych osobowych, czy kontaktowych. Aplikacja jest całkowicie bezpieczna.

więcej na stronie: www.gov.pl/stopcovid

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
w Choszcznie

 

Wpisany przez: Admin

  • :
  • :

Dziś jest poniedzialek 17 maja 2021, imieniny: Weroniki i Sławomira

Najbliższe wydarzenie: