Budowa Farmy Wiatrowej Krzęcin II

Z początkiem października br. ruszyła budowa Farmy Wiatrowej Krzęcin II. Będzie to już czwarta farma wiatrowa na terenie Gminy Krzęcin, składająca się z 8 turbin wiatrowych typu NORDEX N 117-2.4 o łącznej mocy wyjściowej 19,2 MW. Realizacja inwestycji odbędzie się w trzech etapach, w ramach których powstaną zespoły elektrowni wiatrowych wraz z infrastrukturą: 1) Krzęcin II Wschód, 2) Krzęcin II Zachód i 3) Krzęcin II Północ.

wiatraki

O rozpoczęciu tej inwestycji poinformowała Urząd Gminy w Krzęcinie w swoim piśmie z dnia 29 września firma SEVIVON Sp. z o.o. z siedzibą w Koszalinie. Reprezentuje ona inwestora, tj. WKN GmbH z Niemiec, będącego spółką niemieckiej Grupy PNE AG z Cuxhaven realizującej od 1995 r. projekty farm wiatrowych na lądzie i morzu w 16 krajach na całym świecie.
Prace budowlane rozpoczęły się od remontu 1,5 km odcinka drogi powiatowej nr 2229Z Nowy Klukom - Krzęcin polegającego na położeniu nowej nawierzchni bitumicznej, budowie zjazdu z drogi powiatowej nr 2228Z Krzęcin - Choszczno na teren farmy wiatrowej oraz wewnętrznych dróg dojazdowych do poszczególnych lokalizacji elektrowni wiatrowych. Zakończenie całej budowy farmy wiatrowej planuje się na IV kwartał 2021 r.

 

Wpisany przez: Admin

  • :
  • :

Dziś jest poniedzialek 30 listopada 2020, imieniny: Andrzeja i Konstantego

Najbliższe wydarzenie: