Wizja lokalna w sprawie Młodego Bociana

W czwartek 3 września około godz. 9.00 wyruszyła z Urzędu Gminy w Krzęcinie do Nowego Klukomia grupa interwencyjna z udziałem wójta Bogdana Brzustowicza, sekretarza Ryszarda Przywartego, komendanta ochrony przeciwpożarowej Ryszarda Kośmidra i radnego Ryszarda Pierzchały.

Celem tej wizyty było dokonanie wizji lokalnej w związku ze zgłoszeniem radnego Stefana Bodnara. Dzień wcześniej powiadomił on telefonicznie wójta o młodym bocianie, porzuconym i pozostawionym w gnieździe, umiejscowionym na słupie energetycznym przy wjeździe do Nowego Klukomia od strony Krzęcina, oraz zwrócił się z wnioskiem o podjęcie w tej sprawie działań ratunkowych. W wyniku dokonanych oględzin stwierdzono jednak, że młody bocian jest w dobrej kondycji fizycznej i znajduje się pod opieką swojej mamy, a więc istnieje szansa, że zdąży jeszcze odlecieć przed nadejściem zimy.
Zgodnie z opinią, zasięgniętą w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie, z dalszą interwencją należy zatem zaczekać. Dopiero, jeśli okaże się, że młody bocian pozostanie porzucony w swoim gnieździe i nie zdoła odlecieć przed nadejściem zimy, to wtedy należy skontaktować się z najbliższym ośrodkiem rehabilitacji zwierząt w celu umieszczenia w nim bociana. Mamy jednak nadzieję, że takie działania okażą się niepotrzebne i bocian o własnych siłach zdoła odlecieć do ciepłych krajów.

Wpisany przez: Admin

  • :
  • :

Dziś jest czwartek 01 października 2020, imieniny: Danuty i Remigiusza

Najbliższe wydarzenie: