Ćwiczenia Renegade/Sarex-21

syrenyW związku z planowanym krajowym ćwiczeniem Renegade/Sarex-21 organizowanym przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych oraz w oparciu o § 10 ust 4 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 r., poz. 96), informujemy, że na terenie gminy w dniu 20 maja (od 8.00 do 11.00) odbędzie się trening systemu alarmowania i ostrzegania z uruchomieniem syren alarmowych, podczas którego może być nadany sygnał alarmowy, modulowany trwający trzy minuty – oznaczający ogłoszenie alarmu oraz dźwięk ciągły trwający trzy minuty – oznaczający odwołanie alarmu.
Apelujemy do mieszkańców, o traktowanie nadawanych sygnałów jako ćwiczebnych, a nie rzeczywistego zagrożenia.

czytaj więcej

Uwaga! Ptasia grypa

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Choszcznie w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie miejscowości Przybysław, gm. Krzęcin ogniska grypy ptaków A/H5N8/

ptasia

czytaj więcej

ZAWIADOMIENIE

Informuję, że potwierdzono wystąpienie choroby ptaków o której mowa w Zawiadomieniu Powiatowego Lekarza Weterynarii w Choszcznie z dnia 9 kwietnia 2021r.                                       

Wójt Gminy Krzęcin
Bogdan Wojciech Brzustowicz

czytaj więcej

Obsługa klientów w Urzędzie Gminy Krzęcin od 23 marca br.

Drodzy Mieszkańcy!
W związku z zagrożeniem dalszego rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich Mieszkańców, zwracam się z prośbą o czasowe ograniczenie wizyt w Urzędzie Gminy Krzęcin.
Zaleca się, aby w pierwszej kolejności kontaktować się telefonicznie w godz. 7.30-15.30 lub korespondencyjnie. Istnieje również możliwość bezpośredniego dostarczenia korespondencji poprzez jej wrzucenie do specjalnie przygotowanej w tym celu skrzynki podawczej, która znajduje się przy wejściu do budynku. Zachęcamy również do kontaktu za pośrednictwem poczty e-mailowej albo platformy EPUAP.

czytaj więcej

Ognisko ptasiej grypy na jeziorze Klukom w Choszcznie

ptasia

W Choszcznie na jeziorze Klukom wykryto wirusa grypy ptaków HPAI H5N8.

Wirus grypy ptaków nie jest groźny dla ludzi, ale stanowi ogromne zagrożenie dla gospodarstw. Głównym źródłem jego rozprzestrzeniania się są zarażone dzikie ptaki.

Zalecamy hodowcom drobiu dostosować się do zaleceń Powiatowego Lekarza Weterynarii. Nieprzestrzeganie tych zaleceń może spowodować wzrost zagrożenia grypą ptaków.

Pismo Starosty Choszczeńskiego z dnia 5 marca 2021 r.

czytaj więcej

STOP COVID-ProteGo Safe

stopcovidW związku z działaniami informacyjno-promocyjnymi prowadzonymi przez Zachodniopomorski Państwowy Inspektor w Szczecinie w ramach aplikacji STOP COVID-ProteGo Safe Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Choszcznie zwraca się z prośbą o rozpropagowanie ww. aplikacji.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest poniedzialek 16 maja 2022, imieniny: Andrzeja i Wieńczysława