Starostowie tegorocznych dożynek

Starościna Dożynek – pani Bożena Majko

Pani Bożena Majko jest żoną i matką czwórki dzieci, mieszkającą w miejscowości Krzęcin. Prowadzi gospodarstwo rolne wspólnie z mężem od 1988r. Gospodarstwo Państwa Majków liczy 50 ha, na którym uprawiają zboża i rośliny motylkowe. Pomimo wielu codziennych obowiązków na gospodarstwie pani Bożena pracuje w Firmie 2x3 Spółka Akcyjna w Krzęcinie, która zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz dystrybucją wysokiej jakości produktów komunikacji wizualnej.

Starosta Dożynek – pan Zdzisław Kośmider

Pan Zdzisław Kośmider jest mężem i ojcem czwórki dorosłych już dzieci, mieszkający w miejscowości Granowo. Prowadzi gospodarstwo rolne wspólnie z żoną już od 40 lat (od 1976r.) Gospodarstwo Państwa Kośmidrów liczy 63 ha. Od kilku lat prowadzi gospodarstwo wspólnie z synem Markiem Kośmidrem. Pan Zdzisław uprawia pszenice i rzepak roślinny, rośliny strączkowe, syn zaś dodatkowo pszenice i kukurydze. Pomoc rodziny znacznie ułatwia im pracę w gospodarstwie. Mimo wielu codziennych zajęć w swoim gospodarstwie, pan Zdzisław znajduje czas na pracę społeczną, pełni funkcję Sołtysa wsi Granowo.

czytaj więcej

Bioasekuracja - szkolenie

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Choszcznie  zaprasza w dniu 18.08.2016r. (czwartek)  o godz. 13:00 na szkolenie pn.: "Bioasekuracja - Afrykański Pomór Świń".

Szkolenie odbędzie się w Krzęcinie  w sali narad „U Wójta” w Urzędzie Gminy w Krzęcinie przy ul. Tylnej 7.

czytaj więcej

Komisja ds. szacowania szkód

Pragnę poinformować, że w wyniku złożonego przeze mnie wniosku, zgodnie z pismem Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 14 lipca 2016 r. (IR-2.7160.85.2016.JP), powołany został  Zespół do szacowania szkód powstałych na skutek wystąpienia gradu na terenie Gminy Krzęcin.

czytaj więcej

Zawiadomienie

Wójt Gminy Krzęcin informuje o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód powstałych w uprawach w gospodarstwach rolnych na skutek gradobicia i silnego wiatru, które miały miejsce we wtorek 5 lipca 2016 roku na terenie gminy.

czytaj więcej

XV edycja Programu Stypendiów Pomostowych w roku akademickim 2016/2017 (Segment IA)

Informujemy, iż Agencja Nieruchomości Rolnych podpisała porozumienie z Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości w sprawie realizacji XV edycji Programu Stypendiów Pomostowych w roku akademickim 2016/2017 (Segment IA).

Program Stypendiów Pomostowych kierowany jest do maturzystów, którzy ukończyli szkołę ponadgimnazjalną w 2016 r. i spełniają łącznie następujące kryteria:

czytaj więcej

XIV edycja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Uprzejmie informujemy, że rozpoczęła się kolejna XIV edycja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne w kategorii: gospodarstwa indywidualne. Konkurs organizowany we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencją Nieruchomości Rolnych i Państwową Inspekcją Pracy, jest jednym z wielu działań prewencyjnych prowadzonych przez Kasę na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników.

czytaj więcej

Możliwość zagospodarowania siana późno skoszonego

Ochrona cennych i rzadkich gatunków ptaków w środowisku przyrodniczym, które podlegają postępującej antropopresji, wymaga niejednokrotnie takich działań, które są w całości podporządkowane ich specyficznym wymaganiom siedliskowym. Te specyficzne wymogi to  m.in. konieczność późnego koszenia łąk i torfowisk, które stanowią ich siedliska. Konieczność ta powoduje, że pozyskane siano nie stanowi już pożądanego pokarmu dla zwierząt  gospodarskich oraz , ze względu na zdrewniałe części roślin, nie stanowi odpowiedniej podściółki. Dodatkowo, wprowadzone wymogi związane z płatnościami rolno-środowiskowo-klimatycznymi nakazują rolnikom wywiezienie skoszonej biomasy poza siedlisko.

czytaj więcej

Stawka zwrotu podatku akcyzowego

 

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

z dnia 1 grudnia 2015 r.

w sprawie stawki zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na 1 litr oleju w 2016 r.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest piątek 05 marca 2021, imieniny: Fryderyka i Wacława

Wydarzenie dnia:

Dary żywnościowe