"Sąsiadki zza miedzy"

18 kwietnia br. w Barlinku odbyła się IV Biesiada pn. "Sąsiadki zza miedzy" zorganizowana przez LGD Stowarzyszenie "Lider Pojezierza". W spotkaniu tym uczestniczyli przedstawiciele 12 gmin. Gminę Krzęcin reprezentowały między innymi: pani z ramienia Koła Gospodyń Wiejskich z Krzęcina oraz pani Wiesława Gruszczyńska z Klubu Seniora z Chłopowa Podczas IV Biesiady została posumowana działalność Lidera w latach 2007-2014, a także omówiono nową perspektywę RLKS - Lider 2014-2020.

czytaj więcej

Spektakl teatralny pt.: "Zemsta"

Dzień 11 kwietnia br. na długo zostanie w pamięci wszystkich, którzy mieli możliwość obejrzenia spektaklu teatralnego pt. "Zemsta" autorstwa Aleksandra Fredry. Na deskach Wiejskiego Domu Kultury w Chłopowie występowali uczniowie Zespołu Szkół wraz z rodzicami i nauczycielami.

czytaj więcej

10. rocznica śmierci Papieża Polaka

W czwartek 2 kwietnia o godz. 21.37, w 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II, Wójt Gminy Krzęcin Bogdan Wojciech Brzustowicz, Przewodniczący Rady Gminy Artur Konopelski, Sekretarz gminy Ryszard Przywarty oraz radni i mieszkańcy złożyli znicze i wiązanki kwiatów przy tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci Wielkiego Rodaka i Papieża na Placu Jana Pawła II w Krzęcinie.

czytaj więcej

I turniej Coca Cola Cup

23 marca br. na kompleksie boisk „Moje Boisko – Orlik 2012” w Krzęcinie , Rozegrano pierwszą rundę kwalifikacji piłkarskiego turnieju „Coca Cola Cup”. W turnieju udział wzięły drużyny piłkarskie uczniów szkół gimnazjalnych. Bardzo dobrze spisała się reprezentacja krzęcińskiego gimnazjum, która po remisie z gimnazjalistami z Bierzwnika 2:2 i zwycięstwie 3:1 z zespołem z Lubiany, awansowała do kolejnego etapu eliminacji. Bohaterem drużyny został Patryk Łassa, który w meczu decydującym o awansie obronił w pięknym stylu rzut karny.

czytaj więcej

Śpiewali po raz trzeci

13 marca br. Wiejski Dom Kultury w Chłopowie pękał w szwach. Tego dnia, po południu, tłumy miłośników piosenki do domu kultury przyciągnął Powiatowy Koncert Zespołów Śpiewaczych „A my śpiewamy tak”. Impreza ta odbyła się w Chłopowie już po raz trzeci. Jest to jedyna tego typu impreza w powiecie choszczeńskim, która gromadzi amatorów śpiewu a organizowana jest corocznie przez Wójta Gminy Krzęcin, Starostwo Powiatowe w Choszcznie, Gminne Centrum Kultury w Krzęcinie i Parafialny Zespół Caritas w Chłopowie.

czytaj więcej

Dzień Sołtysa

W środę, 11 marca br., w sali obrad urzędu gminy w Krzęcinie, wójt Bogdan Brzustowicz spotkał się z sołtysami i członkami rad sołeckich. Okazją do tego spotkania był obchodzony od kilku lat w Polsce Dzień Sołtysa. Były życzenia, listy gratulacyjne dla sołtysów i oczywiście wspólne zdjęcie. 

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest poniedzialek 14 października 2019, imieniny: Bernarda i Fortunaty

Najbliższe wydarzenie: