Szacowanie strat na skutek suszy.

Pragnę poinformować, że w związku z poniesionymi przez rolników z terenu naszej gminy stratami w wyniku suszy, zwłaszcza w odniesieniu do niektórych upraw, tj. ziemniaków, roślin strączkowych, krzewów owocowych i użytków zielonych, wystąpiłem w sierpniu tego roku do Wojewody Zachodniopomorskiego o powołanie komisji w celu ustalenia skali tego zjawiska.

czytaj więcej

Show muzyczno-taneczne STEFANO TERRAZZINO

Stefano Terrazzino to włoski tancerz, aktor i piosenkarz. W 2006 roku zadebiutował jako tancerz w popularnym programie rozrywkowym „Taniec z gwiazdami”, emitowanym przez TVN. W czwartej edycji programu wraz z Kingą Rusin zajęli pierwsze miejsce. Po raz drugi zwyciężył w ósmej edycji show, w której tańczył z Agatą Kuleszą. Oprócz kariery tanecznej i aktorskiej, Stefano nagrał również popową płytę „Cin Cin Amore”. Debiutancki album artysty został wydany w listopadzie 2008 roku.

czytaj więcej

Występ taneczny

Zuzanna Ustianowska i Miłosz Konczalski to para taneczna klasy C ze szkoły tańca Astra ze Szczecina. Ich żywiołem są tańce latynoamerykańskie i standardowe. Tancerze trenują 6 razy w tygodniu na zajęciach grupowych, indywidualnych i treningach wolnych.

czytaj więcej

"COCTAIL BOYS"

Zespół Coctail Boys to nowa jakość coverowego grania, która doskonale wpisuje się w aktualne trendy muzyczne. Połączenie Disco Polo z autorskimi, poprockowymi aranżami dało wybuchową mieszankę przebojów.

czytaj więcej

Zespół "BOBI"

Zespół powstał w roku 1998 i wykonuje muzykę disco polo. Liderem zespołu jest Darek Mata - Bobi i nazwa ta jest również jego pseudonimem artystycznym. Zadebiutował w Katowickim Spodku takimi piosenkami jak: "Chłopak na niepogodę", "Tyle Słońca", które były również emitowane w telewizji Polsat w programie "Disco Relax".

czytaj więcej

Konkurs Wieńców Dożynkowych

Podczas niedzielnych uroczystości odbył się tradycyjny Konkurs Wieńców Dożynkowych. Komisja postanowiła przyznać, za zdobycie I miejsca, nagrodę pieniężną, której fundatorem był Starosta Powiatu Choszczeńskiego, pan Adam Andriaszkiewicz. Nagroda ta trafiła do Sołectwa z Granowa. II miejsce zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich z Krzęcina, a III przypadło Sołectwu z Rakowa. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

 

czytaj więcej

Turniej sołecki

5 drużyn wzięło udział w tegorocznym Turnieju Sołectw Gminy Krzęcin. Zaproszenie przyjęły sołectwa z Krzęcina, Kaszewa, Przybysławia, Objezierza i Żeńska. Każda z drużyn składała się z 3 mężczyzn i 1 kobiety.

czytaj więcej

Rozstrzygnięcie konkursu "Posesja w kwiatach"

W tegorocznej edycji konkursu „Posesja w kwiatach” udział wzięło kilkunastu uczestników. Komisja w składzie: pani Małgorzata Łausz, pani Sandra Żuk i pan Ryszard Kośmider, po dokonaniu oceny posesji na terenie Gminy Krzęcin, postanowiła przyznać nagrody dla następujących osób: I miejsce – p. Lucyna i Jerzy Krupa, II miejsce – pani Anna Maciejewska, III miejsce – pani Bożena Filipczuk, nagrody specjalne otrzymały panie: Krystyna Kowalczyk i Gabriela Haładus. Pozostałe uczestniczki otrzymały wyróżnienia. 
Nagrody pieniężne i rzeczowe wręczył Wójt Gminy Krzęcin dr Bogdan Wojciech Brzustowicz wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Krzęcin panem Arturem Konopelskim.

czytaj więcej

Upominki dla sołtysów

Wójt Gminy Krzęcin dr Bogdan Wojciech Brzustowicz wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Krzęcin panem Arturem Konopelskim oraz Asystentem Wójta d.s. promocji panią Sandrą Żuk, wręczył sołtysom i starostom upominki z okazji tegorocznych dożynek.

czytaj więcej

Występy Zespołów Ludowych

Podczas tegorocznych dożynek mieliśmy okazję obejrzeć występy kilku zespołów śpiewaczych. Jako pierwszy zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej „INA” wraz z kapelą folkową „ALEPAK”. Usłyszeliśmy także Krzęcińską Orkiestrę Dętą, Zespół Śpiewaczy „Granowianki”, Chór „Pogodna Jesień” z Choszczna oraz Zespoły Śpiewaczy „Stokrotka” z Krzęcina i „Nadzieja” z Chłopowa.

czytaj więcej

"Smak chleba, którym dzielimy się wspólnie, nie ma sobie równego"

Obrzęd dożynkowy rozpoczął Zespół Pieśni i Tańca „INA” z Goleniowa. Wójt Gminy Krzęcin dr Bogdan Wojciech Brzustowicz powitał bardzo serdecznie wszystkich zaproszonych gości oraz mieszkańców, a także zaznaczył, iż dożynki to przede wszystkim święto rolników, a tegoroczny Gminny Festyn Dożynkowy stanowi jedynie okazję, aby przekazać Im życzenia pomyślności w codziennym życiu i pracy. 

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest czwartek 05 grudnia 2019, imieniny: Kryspina i Saby