VIII SESJA RADY GMINY

24 września br. podczas VIII sesji Rady Gminy w Krzęcinie, radni wprowadzili zmiany w Gminnym Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2015. Określili wysokość opłat za pobyt dziecka w przedszkolu oraz uchwalili Strategię Rozwoju Gminy Krzęcin na lata 2014-2024 i Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Krzęcin. Przyjęto także jednogłośnie sprawozdanie z wykonania budżetu za pierwsze półrocze 2015 roku.

czytaj więcej

Budowa Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” zaprasza wszystkich mieszkańców obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju Obszarów Wiejskich Pojezierza Myśliborskiego do włączenia się w prace nad nową LSR na lata 2014-2020.

czytaj więcej

VIII Choszczeńskie Biegi Terenowe

18 września br. w Choszcznie odbyła się już ósma edycja „Choszczeńskich Biegów Terenowych. W zawodach udział wzięła reprezentacja Zespołu Szkół w Krzęcinie. W kategorii szkół podstawowych najlepiej spisał się Dominik Walusiak, który wygrał rywalizację wśród chłopców klas V. W rywalizacji szkół gimnazjalnych nasi reprezentanci również znaleźli się na podium. W biegu I i II klas dziewcząt najlepsza okazała się Julia Wróbel, a tuż za nią przybiegła Julia Jasiewicz. Wśród chłopców triumfował Kamil Lewandowski. Gratulujemy!

czytaj więcej

Rozbudowa oświetlenia ulicznego

- 25 nowych punktów oświetleniowych i 10 opraw typu LED.

W okresie 15.09.2014r. – 29.07.2015r. w ramach poprawy jakości i efektywności  oświetlenia ulicznegoprzystąpiono do rozbudowy oświetlenia ulicznego. Na terenie Gminy Krzęcin powstało 25 nowych punktów oświetleniowych, w tym 21 nowych słupów. Prace, polegające na montażu punktu oświetleniowego,wykonano w następujących miejscowościach:Chłopowiekolonia  IV  -2 nowe punkty, Słonicach – 1 punkt, Żeńsko – 1 punkt, Sowińcu – 1 punkt. Natomiast prace związane z montażem słupów oświetleniowych wykonano w: Żeńsku – 3 słupy, Granowie (droga do cmentarza) – 2 słupy, Krzęcinie ul. Jeziorna (częściowy zakres) – 8 słupów, Pluskocinie – 3 słupy, Prokolnie – 3 słupy, Sobolewie – 2 słupy.

czytaj więcej

Narodowe czytanie

5 września 2015 roku o godz. 16.00 odbyła się czwarta edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której czytaliśmy powieść Bolesława Prusa „Lalka”. Spotkanie zorganizowało Gminne Centrum Kultury - Biblioteka Publiczna w Krzęcinie przy współpracy Zespołu Szkół w Krzęcinie. Od godz.16.00 do 17.30 w auli Zespołu Szkół mieszkańcy Gminy Krzęcin czytali poszczególne rozdziały powieści „Lalka” Bolesława Prusa.

czytaj więcej

Szacowanie strat na skutek suszy.

Pragnę poinformować, że w związku z poniesionymi przez rolników z terenu naszej gminy stratami w wyniku suszy, zwłaszcza w odniesieniu do niektórych upraw, tj. ziemniaków, roślin strączkowych, krzewów owocowych i użytków zielonych, wystąpiłem w sierpniu tego roku do Wojewody Zachodniopomorskiego o powołanie komisji w celu ustalenia skali tego zjawiska.

czytaj więcej

Show muzyczno-taneczne STEFANO TERRAZZINO

Stefano Terrazzino to włoski tancerz, aktor i piosenkarz. W 2006 roku zadebiutował jako tancerz w popularnym programie rozrywkowym „Taniec z gwiazdami”, emitowanym przez TVN. W czwartej edycji programu wraz z Kingą Rusin zajęli pierwsze miejsce. Po raz drugi zwyciężył w ósmej edycji show, w której tańczył z Agatą Kuleszą. Oprócz kariery tanecznej i aktorskiej, Stefano nagrał również popową płytę „Cin Cin Amore”. Debiutancki album artysty został wydany w listopadzie 2008 roku.

czytaj więcej

Występ taneczny

Zuzanna Ustianowska i Miłosz Konczalski to para taneczna klasy C ze szkoły tańca Astra ze Szczecina. Ich żywiołem są tańce latynoamerykańskie i standardowe. Tancerze trenują 6 razy w tygodniu na zajęciach grupowych, indywidualnych i treningach wolnych.

czytaj więcej

"COCTAIL BOYS"

Zespół Coctail Boys to nowa jakość coverowego grania, która doskonale wpisuje się w aktualne trendy muzyczne. Połączenie Disco Polo z autorskimi, poprockowymi aranżami dało wybuchową mieszankę przebojów.

czytaj więcej

Zespół "BOBI"

Zespół powstał w roku 1998 i wykonuje muzykę disco polo. Liderem zespołu jest Darek Mata - Bobi i nazwa ta jest również jego pseudonimem artystycznym. Zadebiutował w Katowickim Spodku takimi piosenkami jak: "Chłopak na niepogodę", "Tyle Słońca", które były również emitowane w telewizji Polsat w programie "Disco Relax".

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest wtorek 17 maja 2022, imieniny: Weroniki i Sławomira