BEZPIECZNE FERIE 2012 JUŻ ZAKOŃCZONE!
Dodane przez Admin dnia Styczeń 30 2012 15:01:54
news: ferie2012.2.jpg
W okresie od 16.01 do 27.01.2012r. w Gminie Krzęcin trwała akcja „BEZPIECZNE FERIE 2012”. Organizatorzy czyli Gmina Krzęcin, której gospodarzem jest Krzysztof Żuchowski, który był głównym sponsorem akcji i Gminne Centrum Kultury w Krzęcinie wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na czele z przewodniczącą Wiesławą Gruszczyńską zapewnili dzieciom i młodzieży atrakcyjny program, mimo braku zimy na naszym terenie.

Treść rozszerzona

news: ferie2012.2.jpg

W okresie od 16.01 do 27.01.2012r. w Gminie Krzęcin trwała akcja „BEZPIECZNE FERIE 2012”. Organizatorzy czyli Gmina Krzęcin, której gospodarzem jest Krzysztof Żuchowski, który był głównym sponsorem akcji i Gminne Centrum Kultury w Krzęcinie wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na czele z przewodniczącą Wiesławą Gruszczyńską zapewnili dzieciom i młodzieży atrakcyjny program, mimo braku zimy na naszym terenie. Aby dzieci poczuły atmosferę zimy GCK i GKRPA zorganizowały wyjazdy do Gorzowa Wlkp. na lodowisko i basen:

- w dniu 23.01 (poniedziałek) uczestniczyło w wyjeździe 49 osób

- w dniu 24.01 (wtorek) uczestniczyło w wyjeździe 65 osób

Dzieciom i młodzieży zapewniono bezpieczny dojazd i powrót autokarem, opiekę medyczną i opiekę dorosłych osób. W dniu 18.01.2012r. dla dzieci i młodzieży na hali Zespołu Szkół w Krzęcinie zorganizowano turniej piłki siatkowej w kategorii – szkoła średnia – gimnazjum nad bezpieczeństwem, którego czuwał instruktor i trener środowiskowy Paweł Sadkowski.
I miejsce zajęła drużyna GCK w Krzęcinie, II miejsce Klub Kultury z Rakowa, III miejsce druga drużyna GCK z Krzęcina. Dnia 20.01.2012r. na boisku „Orlik 2012” odbył się Turniej Piłki Nożnej w kategorii szkoła podstawowa (1999 i młodsi) – turniej gminny. W turnieju uczestniczyło około 40 osób z gminy Krzęcin. I miejsce zajęła drużyna GCK z Krzęcina, II miejsce Klub Kultury z Rakowa i III miejsce Klub Kultury z Mielęcina. Dnia 25.01.2012r. na hali Zespołu Szkół w Krzęcinie odbył się turniej mini piłki siatkowej w kategorii szkoła podstawowa – gramy trójkami, w którym uczestniczyły trzy drużyny z Krzęcina, Mielęcina i Granowa. Dnia 26.01.2012r. w Wiejskim Domu Kultury w Chłopowie odbył się turniej tenisa stołowego „O puchar stycznia”. Był to turniej między klubami kultury na terenie gminy Krzęcin. W turnieju wzięło udział 8 klubów z terenu gminy Krzęcin i zwycięstwo przyznano dla Klubu Kultury z Żeńska i Klubu Kultury z Granowa.

news: ferie2012.1.jpg

Ponadto w poszczególnych klubach kultury odbyły się konkursy:

- w Żeńsku konkurs plastyczny „Bezpieczne ferie z moją rodziną”

- w Rakowie konkurs profilaktyczny „Stop uzależnieniom”

- w Chłopowie konkurs plastyczny na plakat promujący zdrowe życie „Żyj zdrowo i bezalkoholowo” oraz konkurs plastyczny na maskę karnawałową

- w Mielęcinie konkurs profilaktyczny „Postaw na rodzinę” (plakat, wierszy, hasło, tekst piosenki).

Brak śniegu i zabaw na białym puchu zmusiło organizatorów do zorganizowania w poszczególnych klubach kultury spotkań z poezją. Spotkania prowadziły Stanisława Nowak i Wiesława Gruszczyńska – uczestniczki I-szej Korytowskiej Nocy Poetów. Nowością i dużym zainteresowaniem podczas ferii zimowych okazały się warsztaty plastyczne decoupage czyli technika polegająca na naklejeniu elementów wyciętych z serwetek, praktycznie na każdym podłożu: drewno, plastik, metal, ceramika, szkło, papier. Technika jest pracochłonna i efektywnie wyglądająca na świecach. Warsztaty prowadziły Marta Kidula i Anna Hermanowicz. Nie zabrakło również warsztatów komputerowych „Z komputerem za pan brat” – Internet źródłem informacji, które przygotowała instruktora z Chłopowa Agnieszka Sajdak-Wasik. W każdym klubie kultury na terenie gminy Krzęcin w dniu 20.01.2012r. odbył się Dzień Babci i Dziadka. W tym dniu animatorzy kultury wraz z dziećmi i młodzieżą zapewnili babciom i dziadkom wiele atrakcji m.n. występy artystyczne, wspólne zabawy i słodki poczęstunek.

news: ferie2012.3.jpg

Mimo nie sprzyjającej pogody dla dzieci i młodzieży zapewniono również gry i zabawy na świeżym powietrzu, plener fotograficzny, który przeprowadziła instruktorka z Mielęcina Małgorzata Wiśniewska oraz zajęcia w terenie czyli dokarmianie zwierząt i ptaków.

Podczas tegorocznych ferii zimowych dzieci z gminy Krzęcin niestety nie mogły odpoczywać wśród białego puchu ale mimo tego nie można było narzekać na brak atrakcji i różnorodności zajęć. Każde dziecko mogło coś dla siebie znaleźć.

Dziękujemy animatorom kultury z poszczególnych placówek za organizację i bezpiecznie spędzony czas z dziećmi i młodzieżą.

Dziękujemy również policjantom z Posterunku Policji w Krzęcinie za monitoring i prewencję miejsc pobytu dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych.